Zalety zlewów wykonanych z granitu

Tworząc projekt wyposażenia i wystroju kuchni skupiamy się na płytkach i meblach, na kolorach i wzorach. Wybieramy pieczołowicie nawet najdrobniejsze elementy, takie jak solniczka, cukiernica, miska na owoce czy kuchenna ścierka. Niektórym rzeczom, zupełnie niesłusznie, poświęcamy mniej uwagi, choć ich wybór jest bardzo ważny dla komfortu korzystania z kuchni.

Właściwy zlew do kuchni

zlewy kuchenne granitowe Jedną z tych rzeczy jest zlewozmywak – choć wybieramy, czy ma mieć jedną czy dwie komory, okrągłe czy prostokątne, to mniej uwagi poświęcamy materiałowi, z jakiego zostanie wykonany. Jeśli tworzymy kuchnię o wysokim standardzie, to warto zadbać i o to, aby pasował do niej nowy zlew. Jedną z ciekawych, coraz popularniejszych opcji, są zlewozmywaki z granitu. Granit od wieków jest znany jako bardzo trwały materiał budowlany, odporny na ścieranie i wysokie obciążenia. Naturalne właściwości tego kamienia poprawiane są w czasie produkcji: drobny kwarc miesza się z akrylem oraz barwnikami, aby nadać mieszance pożądany kolor. Wykonany z niej zlew odporny jest na działanie wysokich temperatur oraz czynników fizycznych i chemicznych, jednak aby zachował doskonały wygląd, powinniśmy odpowiednio go pielęgnować. Zlew z grantu należy codziennie myć ciepłą wodą z płynem do naczyń.

zlewy kuchenne granitowe Nie ma potrzeby sięgania po mocniejsze środki, o ile w zlewie coś nie zaschło. W takim wypadku powinniśmy korzystać z płynu z malutkimi drobinkami ścierającymi, takiego jak mleczko do czyszczenia, ponieważ większe drobinki mogą pozostawić zarysowania. Unikajmy substancji żrących czy wybielaczy. Do usunięcia osadu z wody, czyli kamienia, można użyć octu. Ocet pomoże nam też w usunięciu przebarwień powstałych na przykład z buraków. Aby zlew pięknie lśnił, należy przetrzeć go ściereczką nasączoną olejem bądź oliwą. W ofercie producentów znajdziemy różne rodzaje zlewów, odpowiednie do małej i dużej kuchni. W małej doskonale sprawdzą się jednokomorowe zlewy kuchenne granitowe z ociekaczem, podczas gdy do większej możemy wybrać zlew z dwiema komorami i osobno dokupić ociekacz. Zlewy z granitu mogą mieć komory kwadratowe, okrągłe i prostokątne, o różnych wymiarach, z pewnością więc znajdziemy produkt, który będzie pasować do naszych oczekiwań i trybu pracy w kuchni.

Jeśli nie posiadamy zmywarki, duży zlew, z dwiema komorami, będzie dla nas najwygodniejszy. Jeśli mamy zmywarkę, a do tego w kuchni spędzamy mało czasu, może się okazać, że jednokomorowy produkt z ociekaczem w zupełności nam wystarczy. Dzięki temu zaoszczędzimy w kuchni sporo miejsca.

Leave a Comment