filtry do oczyszczania wody pitnej

Zalety, zastosowanie oraz specyfika filtrów do wody

Aby polepszyć sobie smak wody kranowej, warto zaopatrzyć się w dzbanki filtrujące wodę. Obecnie w większych dyskontach można bez problemu kupić tego typu produkty i przeznaczone do nich filtry. Jednak producenci tworzą coraz to nowsze rozwiązania, które umożliwiają filtrację wody pod prysznicem lub bezpośrednio w kranie.

Na co zwrócić uwagę kupując filtr do wody pitnej?

filtry do oczyszczania wody pitnejWymaga to pewnej ingerencji w instalację wodną, jednak zapewnia same korzyści. Nieoczyszczona woda, która dodatkowo cechuje się twardością, nie jest niebezpieczna dla zdrowia, jednak jej smak pozostawia wiele do życzenia. Dlatego, aby poprawić jej jakość, warto nabyć filtry do oczyszczania pitnej wody, które występują w różnej postaci, mianowicie wymiennych wkładów węglowych, korpusów narurowych lub pełnych stacji uzdatniających. Filtry mają jedno wspólne zastosowanie, czyli oczyszczanie wody, jednak różni je wiele, m.in. poziom filtracji, wydajność, cena oraz dodatkowe funkcje, które spełnia np. mineralizowanie. Za wydajność odpowiada membrana, która przepuszcza wodę, aby jak najlepiej działała, warto wybrać tę o wysokich parametrach. Stopień filtracji również jest kluczowy, ponieważ każdy odpowiada za inną właściwość wody, jednak te najpopularniejsze mają za zadanie mineralizować wodę, czyli nie pozbawiać jej dobrych jonów, czy podnosić poziom pH.

filtry do oczyszczania wody pitnejFiltry do oczyszczania wody znajdują zastosowanie w mieszkaniach, ale też coraz częściej w innych miejscach, np. zakładach pracy czy biurach. Pomaga to zaoszczędzić pieniądze na korzystanie z wody butelkowanej. Dla osób aktywnych dobrym pomysłem są również butelki z wkładami filtrującymi, do których prawie w każdym miejscu można wlać wodę prosto z kranu i cieszyć się smakiem oczyszczonej wody pitnej. Jednak trzeba pamiętać, by te filtry regularnie wymieniać, w dzbankach i butelkach co miesiąc, z kolei te, które są zamontowane w instalacjach na szczęście rzadziej. Filtrowana woda ma same korzyści, niektóre z nich to minimalizowanie ilości plastikowych butelek, oszczędność ? za pomocą wkładów filtrujących można cieszyć się litrem czystej wody za około 10 gr, gdzie w sklepie jest to o wiele więcej. Ponadto kwestie prozdrowotne, filtry oczyszczają bowiem wodę z metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji.

Dzięki filtrom oczyszczającym można cieszyć się lepszym smakiem kranówki oraz chronić sprzęty AGD przed kamieniem osadzającym się z twardej wody. Filtracja jest także wygodniejsza niż korzystanie z wody butelkowanej. Dzięki niej nie trzeba nosić ciężkich zgrzewek ze sklepu. Wkłady filtrujące są coraz popularniejszą alternatywą dla wody mineralnej, wiele osób dzięki dzbankom z filtrem wybiera rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Leave a Comment