systemy centralnego odkurzania

Zalety systemu centralnego odkurzania

Zachowanie czystości byłoby bardzo uciążliwe, gdyby nie odkurzacz. Tradycyjny odkurzacz znajduje się w każdym domu. Używany na co dzień, ułatwia nam sprzątanie. Jednak jego użytkowanie bywa męczące- ciągnąca się za nami ciężka obudowa, głośna praca i wrażenie, że mimo że odkurzyliśmy, to nadal nie jest tak czysto jakbyśmy chcieli- to wszystko sprawia, że szukamy nowych rozwiązań. Sposobem na łatwiejsze i efektywniejsze sprzątanie jest system centralnego odkurzania.

Odkurzacze montowane w domu

systemy centralnego odkurzaniaDzięki niemu wcześniej wspomniane wady są wyeliminowane. Instalacja składa się z jednostki centralnej (czyli silnika generującego podciśnienie i zbiornika na kurz), systemu rur ssących umieszczonych w ścianach praz gniazd ssących. Aby odkurzyć pomieszczenie wystarczy podłączyć elastyczny wąż z końcówką czyszczącą do jednego z gniazd ssących. Zanieczyszczenia odprowadzane są do pojemnika w jednostce centralnej, która znajduje się zwykle w piwnicy, kotłowni lub garażu, ale może być umieszczona też na balkonie lub w łazience. System centralnego odkurzania najlepiej zainstalować w trakcie budowy domu albo gruntownego remontu (dlatego że jego integralną częścią jest system rur PCV ukrytych w ścianach). Zaletą systemu centralnego odkurzania jest jego bezgłośna praca. Jedynie jednostka centralna generuje niewielki hałas, ale zwykle znajduje się ona w piwnicy lub garażu, więc nie przeszkadza to domowników. Dzięki temu świetnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi, które mogłyby się obudzić albo przestraszyć hałasem.

systemy centralnego odkurzaniaKolejnym atutem odkurzaczy centralnych jest zdrowa cyrkulacja powietrza, ponieważ powietrze z zanieczyszczeniami (po wstępnym odfiltrowaniu) odprowadzane jest na zewnątrz budynku. Dzięki temu powietrze w domu pozbawione jest pyłu. Dlatego system centralnego odkurzania jest dobrym rozwiązaniem dla alergików i dla osób, które lubią mieć pewność, że w ich mieszkaniu jest dokładnie sprzątnięte i kurz (wprawiony w ruch w trakcie odkurzania tradycyjnym odkurzaczem) nie osadził się we wszystkich możliwych miejscach. Ponadto, dzięki systemowi centralnego odkurzania, nie musimy przed każdym sprzątaniem wyjmować i rozstawiać odkurzacza- wystarczy jedynie podłączyć lekki wąż do gniazdka i rozpocząć pracę. Takie rozwiązanie skutkuje oszczędnością czasu przeznaczonego na sprzątanie i siły (nie musimy montować całego sprzętu i potem cały czas go za sobą ciągnąć). Jest to więc sprzęt dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i chciałyby jak najbardziej zminimalizować czas przeznaczony na sprzątanie.

System centralnego odkurzania jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które czas sprzątania chciałyby ograniczyć dla minimum, a jego efektywność możliwie zwiększyć. Jest to dobra opcja dla osób cierpiących na alergię i astmę, a także tych, cierpiących z powodu bólów kręgosłupa. Przyda się on również rodzinom z małymi dziećmi, dla których najważniejszym atutem tego sprzętu będzie jego bezgłośna praca.

Leave a Comment