panele gipsowe 3d

Zalety paneli gipsowych 3D

Odnawiając ściany, coraz częściej wykorzystuje się panele gipsowe 3D, które w prosty sposób potrafią odmienić niemal każde wnętrze. Obecnie na rynku dostępne są w różnych kolorach i wzorach. W związku z tym bez problemu można dopasować je do wielu stylów. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskuje się bardzo oryginalną dekorację ściany.

Panele w dobrej cenie

panele gipsowe 3dPonadto ma się wpływ na całą aranżację, a montaż jest bardzo prosty i szybki. Panele gipsowe produkowane są przede wszystkim z utwardzonego kompozytu na bazie gipsu, który wzmacniany jest za pomocą szklanych włókien. Co więcej, by cała konstrukcja mogła być używana przez wiele lat, zatapia się w nią specjalne siatki wzmacniające. Sprawiają one, że jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i obtłuczenia, a także jest trwalsza. Płyty, które przykleja się do ściany, mają zazwyczaj określony rozmiar. Najczęściej są to wymiary: 60 × 60, 60 × 100, lub 80 × 100. Oczywiście ich grubość zmienia się w zależności od wzoru, ale nie przekracza 30 milimetrów. Pojedyncze element waży nie więcej niż 10 kilogramów, dzięki temu sam montaż jest bardzo ułatwiony. Jeśli chce się zastosować panele gipsowe 3D – cena panelu nie powinna być problemem. Głównie dlatego, że tworzone są z bardzo łatwo dostępnego materiału, który można znaleźć w każdym sklepie branżowym. Wielu producentów ma w swoim asortymencie konstrukcje, które zabezpieczane są przed wchłanianiem wilgoci.

panele gipsowe 3dDzięki temu bez problemu mogą być stosowane w kuchni bądź łazience, gdzie jest ona obecna na co dzień. Wzory, które się na nich znajdują, to głównie okręgi i fale. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić konkretny model, który z pewnością zostanie wykonany z największą starannością przez wybraną firmę. Oczywiście montaż paneli gipsowych nie jest trudny. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować ścianę i zaopatrzyć się w specjalny klej, który można nakładać punktowo lub bezpośrednio na całą powierzchnię. Większość tych konstrukcji przystosowana jest także do malowania. Może ono zostać wykonane przez producentów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to samodzielnie. Wystarczy tylko wybrać kolor farby, która musi być przeznaczona do powierzchni wykonanej z gipsu. Najczęściej używa się to tego pędzla bądź wałka. Jednak za ich pomocą nie zawsze jest się w stanie zamalować wszystkie elementy.

W związku z tym osoby doświadczone polecają pistolet natryskowy, który dotrze w trudno dostępne miejsca. Montaż paneli gipsowych nie jest trudny. Ich wybór uzależniony jest od osobistych preferencji oraz pomieszczenia, które mają ozdabiać. W związku z tym warto wybrać się do kilku sklepów, by porównać wszystkie wzory i w ten sposób wybrać najlepszy z nich.

Leave a Comment