listwy przypodłogowe mdf

Wykończeniowe listwy z mdf

Etap wykańczania pomieszczeń jest jednym z najtrudniejszych. Trzeba podjąć wiele decyzji, które później wpływają na komfort mieszkania, ale także na odbiór przestrzeni przez gości. Dokłada się więc wszelkich starań, by wszystko było ze sobą spójne, włącznie z listwami podłogowymi.

Listwa mdf jest trwała

listwy przypodłogowe mdfDobiera się je najczęściej pod kolor podłogi, bądź drzwi, jednak nie przywiązuje się tak wagi do materiału, z jakiego zostały one wykonane. A to właśnie ich trwałość uzyskiwana dzięki dobraniu odpowiednich surowców powinna być głównym wyznacznikiem podczas zakupu. Poszukując odpowiedniego rodzaju listew do swojego mieszkania należy najpierw dobrze zapoznać się z ich specyfikacją. Na rynku dostępnych jest już tyle modeli, że często można wpaść w pułapkę kupując listwy, które są trudne w montażu, a także szybko się zepsują. Dlatego najczęściej polecana jest dobrana listwa przypodłogowa mdf, która wyróżnia się swoją trwałością. Wykonana jest ze sprasowanych wiórów drewnianych, co powoduje, że są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Poza tym właściwości tego materiału pozwalają go łatwo poddawać obróbce, dzięki czemu można znaleźć modele o bardzo skomplikowanych profilach.

listwy przypodłogowe mdfPonadto każda listwa mdf początkowo zostaje pokryta farbą podkładową, która pozwala później kupującemu samodzielnie zmienić kolor, wedle upodobania. Można jednak w trakcie składania zamówienia poprosić o wykonanie malowania proszkowego listwy, co powoduje, że lakier jest bardziej trwały. Warto dodać, że tego typu listwy podłogowe są bardzo proste w montażu. Wystarczy specjalny klej bądź silikon, aby przymocować listwę do ściany. Szybko i sprawnie można również dopasować je do licznych nierówności na ścianach, pamiętając o prowadzeniu przewodów wewnątrz listew. Są one dedykowane przede wszystkim do surowych wnętrz, które nie wymagają żywych kolorów oraz specjalnych wzorów. Jednak w białym kolorze nadadzą się także do tych klasycznych, których właściciele cenią sobie prostotę i skromność. Stosując gotowy system montażowy można zaoszczędzić podczas kolejnego remontu wykręcając listwy i zakładając je z powrotem po zakończeniu wprowadzania zmian. Zakupując listwy przypodłogowe warto się zorientować czy wykończone są farbą podkładową oraz czy posiadają tunele na przewody. Są to bardzo istotne cechy jeśli zależy nam na samodzielnym dostosowaniu listew do wnętrza.

Należy także sprawdzić długość listwy, by możliwie jak najbardziej ograniczyć ilość łączeń. Nie oznacza to jednak, że tylko funkcjonalność ma duże znaczenie. Ciekawy profil oraz nowoczesny design jest równie istotny, zwłaszcza w wymagających wnętrzach, które potrzebują właściwego wykończenia.

Leave a Comment