Wiązarka, czyli znaczne przyspieszenie procesu zbrojenia

Prace budowlane potrafią być problematyczne. Leniąca się ekipa, brak potrzebnych materiałów czy choćby niesprzyjające warunki pogodowe potrafią skutecznie przedłużyć ten niezwykle mozolny proces. Każda możliwość przyspieszenia budowy jest na wagę złota. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania takie jak wykorzystanie specjalistycznego sprzętu i jak największa automatyzacja całego przedsięwzięcia.

Przyspieszenie prac ze zbrojeniem

wiązarka do zbrojenia maxNa szczęście użycie całej gamy pomocniczych sprzętów stało się normą w każdej firmie budowlanej. Czas jest w końcu cenniejszy niż pieniądz, zwłaszcza w XXI wieku. Inwestycja w możliwość szybszego zakończenia procesu budowlanego jest więc inwestycją w zadowolenie klientów. Jednym z urządzeń, które znacznie ułatwi życie każdego budowlańca, jest wiązarka do zbrojenia. Jak działa to niewielkie i poręczne urządzenie? Żeby to wyjaśnić, trzeba najpierw powiedzieć nieco o samym zbrojeniu. Ma ono na celu ochronę betonu przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami i pęknięciami. Beton jest co prawda materiałem dość twardym, jednak nawet on ulega przy bezustannej eksploatacji zniszczeniu. Dlatego też proces wiązania zbrojeń jest pracą wykonywaną na niemalże każdej budowie. Często jednak jednak wykonuje się je ręcznie, co jest niezwykle czasochłonne. W tym przypadku używa się drutu wiązałkowego, za pomocą którego łączy się pojedyncze zbrojenia.

wiązarka do zbrojenia maxJest to, niestety, zupełnie nieefektywne rozwiązanie. Polecana wiązarka do zbrojenia max pozwala przyspieszyć pracę nad zbrojeniami nawet pięciokrotnie! Niektóre z najnowszych modeli wiązarek potrafią wykonać jedno wiązanie w niecałą sekundę. Jest to wynik, którego nie da się osiągnąć ludzkimi rękoma. W dodatku wiązarki są narzędziami niezwykle małymi i lekkimi, obsługuje się je w bardzo intuicyjny sposób. Wystarczy nacisnąć spust, a nawijany na szpulę urządzenia drut wiązałkowy połączy elementy zbrojenia. Działanie tego narzędzia opiera się na kole zębatym, przez które przemieszcza się drut, który jest następnie skręcany i odcinany. Cały proces przebiega w mgnieniu oka, a z wiązarki korzystać można nawet jedną ręką! Zakup urządzenia takiego jak wiązarka to dodatkowa inwestycja.

Owszem, oszczędność jest ważna dla każdej firmy, jednak zdecydowanie ważniejsze powinno być szybkie i sprawne wykonywanie powierzonej pracy. W końcu każdemu klientowi zależy na jak najlepszym czasie realizacji. Właśnie dlatego zakup wiązarki jest obowiązkowym wydatkiem każdej nowoczesnej firmy budowlanej. Najważniejsze jest w końcu zadowolenie cennych klientów!

Leave a Comment