tapeta z włóknem szklanym

Trwała tapeta ze szklanym włóknem

Niezależnie od tego, jaki typ wystroju przewodzi danemu wnętrzu zawsze warto wybrać solidną i estetyczną tapetę, która podkreśli jego elegancki charakter. Obecnie jest do wyboru wiele typów nowoczesnych ściennych oklein, które nie tylko nadają wnętrzu unikatowego wyglądu, ale także zabezpieczają jego ściany przed uszkodzeniami i utrzymują je w czystości.

Tapeta, którą można malować

tapeta z włóknem szklanymUniwersalne i funkcjonalne tapety to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie klasyczny wystrój wnętrz, a także ich trwały charakter. Niezwykle tanie, choć często estetyczne tapety papierowe nie zdają egzaminu w kontakcie z wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wysoka temperatura, wilgoć czy też drobnoustroje. Aby jednak odnowić powierzchnię na dłużej bez dokonywania kosztownego remontu lepiej jest wybrać trwalszy materiał do oklejenia ścian. Modne wzory i trwały efekt estetyczny zapewni na przykład nowoczesna tapeta z włóknem szklanym. Tego typu okleina jest dobrze dostosowana do malowania. Można wielokrotnie zmieniać jej kolor bez uszczerbku na estetyce. Znacznie ogranicza też ona samo zużycie farby. Tapety z włókna szklanego są w pełni bezpieczna dla zdrowia.

tapeta z włóknem szklanymNie gromadzą drobnoustrojów, grzybów oraz pleśni. Nadają się więc zarówno do narażonych na temperaturę, jak i do zawilgoconych pomieszczeń, takich jak kuchnie czy łazienki. Tapetami można z powodzeniem obłożyć całe mieszkanie, biuro, gabinet lub salę lekcyjną, dlatego sprawdzą się zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Tego rodzaju okleina dostępna jest w różnych wariantach grubości i faktury, dzięki czemu trafi w gust każdego dekoratora. Może ona być gładka lub posiadać wytłoczone wzory. Dla osób, które nie mają czasu na przeprowadzenie remontu dostępne są także naklejki ścienne z tego samego materiału, które służą do wykonania miejscowych dekoracji. Włókno szklane jest materiałem ognioodpornym i dobrze izolującym, dzięki czemu ochroni pomieszczenie zarówno przed zbyt wysokimi temperaturami, jak i przed mrozem. Zapewnia ciepły charakter i miłą atmosferę w każdym wnętrzu. Tapeta z włókna szklanego jest wyjątkowo wytrzymała, odporna na zadrapania czy uszkodzenia mechaniczne. Wykazuje odporność nawet do kilkudziesięciu lat. Możliwość wielokrotnego przemalowywania tapety zapewnia estetyczny wygląd wnętrzu. Okleiny z włóknem z przędzy szklanej umożliwiają łatwe utrzymanie czystości.

Można je bez problemu zmywać i szorować bez użycia siły czy specjalistycznych środków czyszczących, dlatego też stanowią idealny wybór dla pomieszczeń często użytkowanych, takich jak biura, restauracje, salony, przedszkola lub obiekty sportowe.

Leave a Comment