tapeta na ścianę z krajobrazem

Tapeta a styl pomieszczenia

Styl pomieszczenia można podkreślać na wiele różnych sposobów. Odpowiedni dobór mebli, ozdób, czy oświetlenia sprawia, że w domu możemy mieć wnętrza luksusowe i minimalistyczne, japońskie, czy skandynawskie. Podczas urządzania wnętrz warto też nieco czasu poświęcić na ,,urządzenie? ścian.

Moda na tapety

krajobraz - tapeta Można je pomalować na gładko, namalować wzorek, czy zainstalować na niej cegły lub beton architektoniczny. Zwykłe pomalowane ściany na jeden kolor mogą być uznane za nudne, z kolei montaż okładzin jest problematyczny, może być drogi, a np. ściany z karton-gipsu nie zawsze są je w stanie udźwignąć. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem okazują się być tapety. Dostępne są warianty mocne, nieblaknące, a nawet takie które można myć gąbką! Dzięki temu sprawdzą się one nawet w kuchni czy pokoju kąpielowym. Jednak jaki wzór wybrać? Jak dobrać tapetę do stylu pomieszczenia? Jeśli kochamy kwiaty, styl miejskiej dżungli (Urban jungle) i spędzanie czasu na łonie natury to doskonała będzie tapeta na ścianę z krajobrazem, roślinami, czy zwierzętami. Może to być tapeta ze wzorem płaskim lub 3D, w wariancie ,,rysowanym? lub jako realistyczna fototapeta.

tapeta na ścianę z krajobrazemSzczególnie często wybierane są te z motywem liści monstery, zachodzącego słońca nad morzem lub w lesie, czy też wilków na ośnieżonej polanie. A co będzie dobre dla osób które wolą bardziej delikatne, pastelowe wzory i pomieszczenia w stylach minimalistycznym, skandynawskim czy pokrewnym? W sklepach znajdą się tapety z motywem białych chmur, piór ptaków, czy kwiatów wiśni. Doskonale sprawdzą się zarówno na dużej powierzchni ? ze względu na subtelny wzór nie sa przytłaczające, jak również w małych pokojach ? jasny kolor je rozświetli i powiększy. Jak dobrać tapetę do wnętrza nowoczesnego, surowego lub nietypowego? W sklepach z tapetami można znaleźć nawet takie z motywem kosmosu, miejskiej mapy, czy też figur geometrycznych 3D. zwykle są one utrzymane w ciemnej kolorystyce, więc zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Warto jednak pamiętać, że tam gdzie się je przyklei trzeba zadbać o dobre oświetlenie ? w przeciwnym razie pokój będzie ponury, ,,ciężki” i nieciekawy.

Podsumowując, jak widać zawsze można dobrać tapetę do konkretnego wnętrza, nawet takiego utrzymanego w nietypowym stylu. W sprzedaży znajdziemy tapety w kwiaty, z chmurami, kwadratami w wersji trójwymiarowej, a także z różnymi krajobrazami. W ten sposób każdy kupujący wybierze w sklepie motyw odpowiedni do konkretnego pomieszczenia i będzie z efektu końcowego w pełni zadowolony.

Leave a Comment