Na rynku artykułów rolniczych i ogrodniczych można znaleźć duży wybór sznurków. Sznurek rolniczy to często szukany materiał podczas żniw. Wybór materiałów do oplotu balotów jest spory, jednak przy zakupie warto kierować się renomą producenta i jakością. To od niej zależy prawidłowa i bezawaryjna praca prasy, a później transport i składowanie bel słomy. Sznurki rolnicze są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, mają bowiem szerokie zastosowanie ? nie tylko w rolnictwie, ale również w ogrodnictwie.
Gdzie stosuje się sznurek rolniczy?
Doskonale sprawdzają się do wiązania snopków siana, w prasach belujących słomę, siano i zielonki. Sznurki służą także do wiązania worków. Aktualnie najczęściej stosuje się najlepszy sznurek rolniczy, do którego produkcji wykorzystuje się granulat polipropylenowy ? odporny na gnicie, pleśnie oraz działania różnych substancji chemicznych. Sznurek rolniczy może być różnej grubości, dostępny w różnych wariantach kolorów m.in. w bieli, kolorze niebieskim, szarym czy fioletowym. Główne cechy dobrego sznurka to: wytrzymałość na zrywanie, odwijanie z kłębka do ostatniego metra, nawijany bez węzłów, łatwy w użytkowaniu oraz ekologiczny, czyli obojętny dla środowiska. Sznurki rolnicze pakowane są najczęściej po kłębki w paczce spięte taśmą polipropylenową opakowaniową. Każdy kłębek powinien zawierać banderolę, która opisuje parametry techniczne produktu.
Innym zastosowaniem sznurka jest również wykorzystanie w sadownictwie i ogrodnictwie. Wybierając dobrej jakości sznurek, możemy mieć pewność, że będzie odporny na warunki atmosferyczne takie jak wilgoć i mróz. Sznurek nie pęka, ani nie rozciąga się, przez co znakomicie nadaje się do podwiązania drzew i krzewów, a także pędów kwiatowych. Wybierając zielony kolor sznurka, można mieć pewność, że stopi się z barwą liści i nie będzie rzucał się w oczy. Sznurki ogrodnicze swoje zastosowanie znajdują również w szklarniach i tunelach foliowych ? doskonale zabezpieczają rośliny przed zniszczeniem. W sprzedaży można obecnie znaleźć sznurki rolnicze i ogrodnicze różnych producentów. Jak rozpoznać ten najlepszy? Warto postawić na sznurki uznanych producentów, spełniające odpowiednie normy europejskie.
Sznurek rolniczy w czasach PRL, to artykuł często szukany przez gospodarstwa rolne. Kiedyś bardzo brakowało go, a kto nie miał znajomości, mógł zostać ze żniwami na lodzie. Na szczęście w XXI wieku nabycie tego sznurka jest już bardzo proste, wiele sklepów internetowych jak i stacjonarnych posiada dobrej jakości sznurki polipropylenowe. Ten artykuł wykorzystywany jest nie tylko w rolnictwie, ale jak widać również w ogrodnictwie i sadownictwie, warto się w niego zaopatrzyć jeszcze przed zbiorem plonów.