elektryczna platforma

Samojezdna platforma transportowa ? charakterystyka

Przemieszczanie wielkogabarytowych wyrobów na terenie przedsiębiorstwa nie musi wymagać angażowania wyspecjalizowanych pracowników. Coraz więcej firm decyduje się na samojezdne platformy transportowe. To zasilane elektrycznie pojazdy, które wyposażone są w system czujników. Mogą one przewozić towary na terenie hal produkcyjnych, magazynów czy węzłów logistycznych. Platformy mogą być płaskie lub dostosowane do specyfiki konkretnych towarów.

solidna platforma transportowa elektrycznaDo przewożenia detali wykorzystuje się platformy wyposażone w pryzmy oraz obrotniki. Do przemieszczania się platformy samojezdne wykorzystują koła swobodne wyposażone w mechanizm skrętu. Możliwe jest także zastosowanie platform, które mogą przemieszczać się we wszystkich kierunkach. Platforma może manipulować ładunkiem dzięki podnośnikowi lub obrotnikowi. Dzięki systemowi czujników optycznych i laserowych platforma jest w stanie nie tylko ustalić swoje położenie, ale też wykryć zbliżający się obiekt, pracownika lub inną platformę i podjąć decyzję o zatrzymaniu się lub zmianie trasy. W nowoczesnych platformach wykorzystuje się system nawigacji naturalnej, dzięki czemu nie ma potrzeby wcześniejszego programowania trasy. Platformy samojezdne doskonale sprawdzają się do transportu wewnątrzzakładowego.

elektryczna platformaWysokiej jakości solidna platforma transportowa elektryczna może przewozić nawet kontenery o masie kilkudziesięciu ton. Do napędu wykorzystywana jest energia zgromadzona w akumulatorach. Powierzchnię ładunkową platformy można wyłożyć specjalnym materiałem antypoślizgowym, co zwiększa stabilność ładunku. Urządzenia samojezdne wyposażone są w czujniki zbliżeniowe oraz sygnalizatory optyczno-dźwiękowe, dzięki czemu są widoczne z daleka dla wszystkich osób postronnych. Chcąc wykorzystywać samojezdne platformy transportowe o napędzie elektrycznym, trzeba odpowiednio dopasować infrastrukturę zakładu. Platforma może przemieszczać się po gładkim, równym podłożu. Dodatkowo konieczny może być montaż specjalnej taśmy, która będzie wyznaczała trasę dla platformy.

Coraz więcej firm stawia na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, w tym na zrobotyzowany i autonomiczny transport towarów. Samojezdne platformy elektryczne są niedrogie w eksploatacji i znacznie przyspieszają wewnątrzzakładowy transport towarów. Na platformach można przewozić palety czy kontenery. Po odpowiednim dopasowaniu platforma może być wykorzystana jako mobilny stół montażowy, przejeżdżając przez kolejne stanowiska. Platformy mogą obsługiwać nie tylko magazyny, ale też warsztaty, lakiernie czy spawalnie.