klinkier elewacyjny

Rustykalne wykończenie elewacji domu

Styl rustykalny mimo tego, że kojarzy się z tradycyjnymi domkami na wsi, wcale nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie, duża liczba osób wykańczając swoje domy marzy o tym, by nadać im sielskiego charakteru. Wykorzystują więc meble i inne dodatki wykonane z drewna, które idealnie ozdabiają wnętrza. Pojawia się jednak problem przy wyborze materiału, który ma stanowić wykończenie elewacji.

Klinkier o dobrych parametrach

klinkier elewacyjnyPomysłów jest wiele, jednak nie każdy może sobie pozwolić na lite drewno, czy drogie płytki. Rozwiązanie pośrednie stanowi klinkier dekoracyjny, który przy doborze odpowiedniej kolorystyki na pewno wpisze się w tradycyjny styl. Przytulny dom, który skupia w sobie głównie elementy drewniane musi zostać właściwie wykończony. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów stanowiących o rustykalnym stylu, jednak płytki klinkierowe oddają najbardziej zamysł projektantów tego typu domów. Stanowią połączenie tradycji z nowoczesnością, w zależności od wyboru wzoru kolorystycznego. Warto podkreślić, że rustykalny klinkier elewacyjny jest materiałem ekologicznym charakteryzującym się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dostępne są w różnych kolorach, formatach oraz wymiarach, dzięki czemu łatwo można dostosować je do wykonanego projektu oraz wielkości elewacji.

klinkier elewacyjnyPłytki kupuje się na sztuki, przez co ich montaż wymaga wynajęcia specjalnej ekipy budowlanej, która podejmie się takiego zadania. Muszą dbać o utrzymanie jednego poziomu w każdej linii oraz precyzyjnie dokonywać wszelkie wymiary, by się nie pomylić i nie zaczynać pracy od nowa. Większość z nich jest mrozoodporna dzięki czemu nawet przy niskich temperaturach zimą będą się świetnie prezentować. Są także odporne na uszkodzenia i ścieranie, co sprawia, że są inwestycją na lata. Rustykalny styl domu zostanie tylko podkreślony dzięki wykorzystaniu klinkieru elewacyjnego, który jeszcze przed wejściem będzie określał jego charakter. W połączeniu z drewnianym tarasem, czy framugami okien można uzyskać nietypowy wygląd dający wiele możliwości architektonicznych. Tradycyjne budownictwo cały czas szuka nowych rozwiązań, które pozwolą zachować jednocześnie ciepłe wnętrza i ciekawy wygląd.

Klinkier elewacyjny wyróżnia się spośród wszystkich materiałów wykończeniowych szeroką paletą barw, trwałością oraz różnymi efektami, które są rzadko spotykane w innych przypadkach. Prostota wynikająca z połączenia spójnych materiałów o stonowanej kolorystyce daje duże możliwości wyboru dekoracji do wnętrza, które nie będą wpływały na ostateczny odbiór domów rustykalnych.

Leave a Comment