odkurzacz i jego akcesoria

Rodzaje osprzętu do odkurzacza centralnego

Wykorzystywanie tradycyjnego odkurzacza związane jest z hałasem oraz brakiem wygody ? konieczne jest przemieszczanie się z urządzeniem ssącym, w którym znajduje się także worek na brud. Alternatywnym rozwiązaniem jest odkurzacz centralny. Urządzenie ssące znajdujące się piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym pozwala na wyczyszczenie podłogi we wszystkich pomieszczeniach z pomocą gniazd.

Akcesoria do odkurzacza centralnego

doskonały osprzęt do odkurzacza centralnegoZakurzone powietrze wydmuchiwane jest przez wylot na zewnątrz budynku. Zwalcza to nieprzyjemny zapach i usuwa z pomieszczeń alergeny. W celu zwiększenia funkcjonalności odkurzacza centralnego stosuje się szereg akcesoriów: szczotki i ssawki do różnych rodzajów podłóg, turboszczotki, separatory do zbierania wody, a także uchwyty i wieszaki. Prawidłowa praca urządzenia w każdym pomieszczeniu zapewniania jest przez gniazda ssące oraz węże. Gniazda ssące montuje się na wysokości do 30 centymetrów nad podłogą. Liczba gniazd powinna umożliwiać komfortowe sprzątanie wszystkich pomieszczeń na kondygnacji i jest ściśle powiązana z długością węży ? mogą mieć one długość do 12 metrów. Węże ssące mogą posiadać funkcję ON/OFF. Do węży ssących wykorzystuje się otuliny, uchwyty, odmienne końcówki oraz przedłużacze.

odkurzacz i jego akcesoria Zaleca się posiadanie jednego węża ssącego dopasowanego do każdej kondygnacji mieszkania. Na doskonały osprzęt do odkurzacza centralnego składają się przede wszystkim ssawki. Klasyczne wersje szczelinowe pozwalają czyścić podłogę z drewnianych paneli lub ceramicznych płytek. Do czyszczenia tapicerki należy zastosować inny rodzaj. Do zbierania zabrudzeń takich jak sierść, włosy czy skłębiony kurz można wykorzystać turboszczotkę ? jest to końcówka wyposażona w wałek ze szczotkami. Obraca się on pod wpływem zasysanego powietrza. Z najtrudniejszymi zabrudzeniami poradzić sobie może elektroszczotka. Można wykorzystywać także specjalne szczotki do czyszczenia ubrań. Separatory pozwalają usunąć trudne zabrudzenia, w tym rozlaną na podłodze lub innej powierzchni ciecz. Nie powoduje to uszkodzenia centralnej jednostki ssącej. W celu poprawy wyglądu podłogi można zastosować polerkę.

Akcesoria można dokupywać pojedynczo lub w kompletnych zestawach. Dobry stan węży ssących można utrzymać dzięki przechowywaniu ich w dedykowanych pokrowcach. Wygodę korzystania zwiększają uchwyty na węże, dzięki którym urządzenie zawsze jest gotowe do użytku. Węże ssące mogą posiadać wbudowany w uchwyt wyłącznik. Budowa węży przypomina harmonijkę, dzięki czemu zajmują one mniej miejsca, gdy się z nich nie korzysta.

Leave a Comment