bramki w metrze

Rodzaje i zastosowania bramek obrotowych

Ostatnio coraz większą rolę zaczynają odgrywać nowoczesne zabezpieczenia, przydatne w czasie autoryzacji osób niepowołanych, chcących się dostać na przykład do siedziby firmy. Tym, wykorzystywanym zdecydowanie najczęściej, są obecnie oczywiście bramki obrotowe. Dostępne są one w różnych rodzajach i formach, które dostosować można w szerokim stopniu do potrzeb różnych osób.

Nowoczesne bramki obrotowe

bramki obrotowe Bramki obrotowe to jedne z najpopularniejszych, a przy tym najprostszych urządzeń do kontrolowania dostępu. Dzięki nim, możliwa jest bardzo skuteczna organizacja oraz nadzór nad ruchem pieszym w danej firmie. Zdecydowanie najważniejszym zadaniem opisywanych bramek jest weryfikacja osób, które przez nie przechodzą. Na tle innych zabezpieczeń, tripody wyróżniają się bardzo dużą przepustowością. Dzięki temu, wykorzystywane mogą być one wszędzie tam, gdzie natężenie ruchu pieszego jest bardzo duże. Jeżeli chodzi o nowoczesne bramki obrotowe niskie, cechą je wyróżniającą jest również spore zróżnicowanie takich właśnie konstrukcji. Odróżniać się mogą one względem siebie przede wszystkim rozmiarami. To właśnie dlatego, podkreślić należy fakt występowania bramek niskich oraz wysokich. Co ciekawe, zasada działania obydwu zabezpieczeń, jest względem siebie bardzo zbliżona, chociaż różnią się nieco ich zastosowania.

bramki w metrze Wysokie bramki są przede wszystkim wykorzystywane w instalacjach zewnętrznych oraz wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy możliwe stopień bezpieczeństwa. Bramki niskie z kolei, są powszechnie wykorzystywane do zabezpieczenia instalacji wewnętrznych. Muszą być one bowiem stosowane z połączeniem dodatkowego nadzoru portierni lub też z ochroną fizyczną. Bramki obrotowe, aby były w stanie właściwie pełnić oczekiwane funkcje, muszą być w odpowiedni sposób skonstruowane. Ich producenci więc koncentrują się na zapewnieniu im jak najdłuższej żywotności oraz wysokiej odporności na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Samo działanie opisywanego zabezpieczenia jest w zdecydowanej większości przypadków bardzo proste.

Bramki obrotowe, nazywane bardzo często tripodami, zdobywają wraz z biegiem czasu coraz większą liczbę zróżnicowanych zastosowań. Wszystko przez wzgląd na fakt, że cechuje je bardzo duża prostota działania, która nierozerwalnie połączona jest z niezawodnością i niską podatnością na awarie. Co ciekawe, tripody różnego typu mogą być wykorzystywane jako samodzielne zabezpieczenie, jak też stosowane w połączeniu z innymi rozwiązaniami, na przykład z portiernią czy też zawodową ochroną.

Leave a Comment