Mężczyzna w magazynie

Przegląd regałów magazynowych z płyty

Regały są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego magazynu. Bez nich zachowanie porządku wśród składowanych towarów byłoby praktycznie niemożliwe. Każda półka zazwyczaj jest opisana, co i w jakiej ilości się na niej znajduje. Dzięki temu logistyk czy magazynier może bardzo szybko odnaleźć to, czego szuka.

Funkcjonalne regały z płyty

Regały w magazynieUłatwia to pracę oraz poprawia wydajność. Ze względu na zróżnicowane potrzeby poszczególnych branż oraz pewnego rodzaju ograniczenia, na przykład dostępnej przestrzeni, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów regałów magazynowych, które spełniają poszczególne preferencje ich użytkowników. Najpopularniejsze są regały półkowe. Przeznaczone do przechowywania pojedynczych produktów lub pojemników. W ich konstrukcji wykorzystuje się poprzeczki nośne, do których przytwierdzone są półki. Półki z płyt wiórowych mają grubość 16 mm, przy czym mogą udźwignąć ciężar towarów od 100 do 500 kg. Są to zdecydowanie wytrzymałe regały z płyty. Niektóre modele wyróżnia konstrukcja zaczepowa, co umożliwia szybki i łatwy montaż oraz ewentualny demontaż. Wolnostojące regały mają możliwość łączenia kilku bądź kilkunastu rodzajów sztuk tych mebli ze sobą, dzięki dedykowanym złączom. W ten sposób można budować ciągi regałów na całą ścianę.

Mężczyzna w magazynieW składzie zestawu takiego regału znaleźć można słupy nośne, półki składające się z poprzeczek i płyt wiórowych. Dostępne są w różnych wymiarach, dlatego też można je dopasować do rozmiarów składowanego asortymentu lub dostępnego miejsca w pomieszczeniu. W niektórych modelach możliwa się regulacja wysokości półek. Regały magazynowe ramowe półkowe wykorzystuje się do magazynowania małych partii dużej ilości towarów w różnej postaci w magazynach technicznych przedsiębiorstw, na salach sprzedażowych i zapleczach sklepów różnych branż, ponadto w bibliotekach, archiwach i biurach, gdzie przechowuje się znaczne ilości dokumentów. Na regałach półkowych składowane towary obsługuje się zazwyczaj manualnie, pozwala to na szybkie dotarcie do aktualnie potrzebnych towarów. Zaś do transportu produktów wykorzystywane są specjalistyczne wózki widłowe.

Regały z płyty z półkami wiórowymi mają wiele zalet, kilka z nich to: sprawna i prosta instalacja, wytrzymałość, stosunkowo niska cena, uniwersalność zastosowań, szeroki wybór rozmiarów i modułów. Trwała konstrukcja umożliwia korzystanie z nich przez długi czas. Wykonuje się również regały magazynowe na wymiar, dzięki czemu każdy ma możliwość dostosować je do swoich potrzeb zarówno asortymentowych, jak i powierzchniowych.

Leave a Comment