Auta

Przebieg procesu lakierowania proszkowego

Do malowania proszkowego wykorzystuje się metodę elektrostatycznego lub elektrokinetycznego nakładania farby. Zastosowane farby nie posiadają w swoim składzie szkodliwych rozpuszczalników. Proces malowania zaczyna się od przygotowania powierzchni. Lakierowanie przeprowadza się wieloetapowo, by uzyskać optymalny rezultat.

Proces lakierowania proszkowego krok po kroku

FarbaPrzedmiot przed malowaniem musi być suchy, czysty, całkowicie pozbawiony wszelkich plam, śladów korozji i zabrudzeń o charakterze organicznym. Przedmiot można przygotować, wykorzystując piaskowanie lub śrutowanie. Ostatni etap przygotowań to odtłuszczenie powierzchni. Na gotową powierzchnię nanosi się farbę w postaci proszku. Proces ten należy wykonywać w specjalnie przygotowanym miejscu, najlepiej kabinie natryskowej. Proszek natryskiwany jest z pomocą pistoletu natryskowego. Oprócz nanoszenia farby jego zadaniem jest także naładowanie elektrostatyczne cząstek proszku. Element pokrywany farbą należy uziemić. Od poziomu naładowania elektrostatycznego zależy, jak dużo farby osiądzie na malowanym elemencie. Pozostałą część proszku można odzyskać dzięki zainstalowanemu w kabinie systemowi. Po zakończeniu aplikacji farby należy poddać ją procesowi polimeryzacji.

Auta Wykonuje się go poprzez podgrzanie powłoki lakierniczej. W tym celu wykorzystuje się piec, w którym temperatury mogą sięgać od 140 do 200 stopni Celsjusza. Skuteczny proces lakierowania proszkowego Włocławek i okoliczne miasta z województwa kujawsko-pomorskiego oferują w atrakcyjnych cenach. Włocławskie firmy są w stanie poradzić sobie z malowaniem proszkowym surowej stali, felg aluminiowych, balustrad czy karoserii samochodowej. Bogate zdobienia i skomplikowane kształty zwiększają cenę usługi. We Włocławku działają lakiernie proszkowe wyposażone w profesjonalny sprzęt: systemy zasilania sterujące transportem farby, urządzenia do aplikacji elektrostatycznej, a także kabiny lakiernicze z systemem odzyskiwania farby. Praca lakierni proszkowych wpływa korzystnie na włocławską atmosferę, gdyż podczas malowania nie uwalniają się do niej szkodliwe substancje chemiczne. Podczas malowania proszkowego potrzeba o wiele mniej wprawy, niż stosując farby rozpuszczalnikowe. Czas utwardzania powłoki w piecu to 10-15 minut.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają malować stal, także ocynkowaną, drewniane płyty meblowe, ceramikę, a nawet szkło. Malowanie tworzywa sztucznego wymaga innych środków obróbki, gdyż jest to materiał podatny na działanie wysokiej temperatury. Należy też dokonać obróbki, która obniży poziom napięcia powierzchniowego, co pozwoli na zwiększenie przyczepności farby do podłoża.

Leave a Comment