zestawy natryskowe podtynkowe

Prysznice zamiast wanien

Moda na podział przestrzeni w domu wciąż się zmienia. Polacy wciąż decydują się na przebudowę takich miejsc jak przedpokój, pokój dzienny czy kuchnia, która raz jest osobno wydzielonym pomieszczeniem, innym razem jest dołączona do salonu jako aneks. Jedno lokum pozostaje w mieszkaniach i domach polskich rodzin niezależnie od mody – jest to łazienka.

Niezwykły zestaw natryskowy

zestawy natryskowe podtynkoweŁazienka jest przeważnie niewielkim pomieszczeniem, które ma jednak ogromne znaczenie w funkcjonowaniu całej rodziny. W niektórych projektach większych domów zamiast jednego miejsca wyznacza się dwa – toaletę, w której przeważnie znajduje się tylko umywalka i ubikacja oraz łazienkę, w której dodatkowo stoi wanna lub prysznic. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów tego pomieszczenia, ludzie prześcigają się w jego urządzaniu i dekorowaniu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ łazienka to miejsce, w którym można pozwolić sobie na relaksującą kąpiel, a elegancki wystrój pomaga się odprężyć. Niezwykle modne są ściany i podłogi wyłożone drewnem, które pomimo imponującego wyglądu, jest materiałem dosyć problematycznym. W wilgotnych pomieszczeniach, gdzie jest ciągły kontakt z wodą, drewno musi być dobrze zakonserwowane – w innym przypadku namoknie i zacznie gnić.

zestawy natryskowe podtynkoweW czasach, gdy życie coraz bardziej nabiera tempa i zaczyna brakować czasu na dłuższe kąpiele, wielu ludzi rezygnuje z wanien na rzecz pryszniców. Kabiny prysznicowe nie tylko są wygodniejsze i szybsze w użytkowaniu, ale także zajmują dużo mniej miejsca niż wanny. Ponadto badania wykazują, że szybki prysznic pozwala zaoszczędzić dużo więcej wody niż długa kąpiel w wannie, tym bardziej, kiedy coraz popularniejsze stają się perlatory – nakładki na słuchawkę lub kran, które powodują rozproszenie strumienia wody, co sprawia, że mycie się pod prysznicem staje się jeszcze bardziej ekologiczne. Dlatego bardzo modne stają się niezwykle praktyczne zestawy natryskowe podtynkowe. Schowane pod tynkiem rury nie psują wyglądu otoczenia, a wręcz nowoczesny design słuchawki i baterii staje się dekoracją nadającą pomieszczeniu ponadczasowy charakter. Nikt też nie powiedział, że rezygnując z wanny trzeba rezygnować z przyjemności i relaksu. Większość nowoczesnych zestawów natryskowych posiada wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak hydromasaż, sauna czy nawet wodoodporny odtwarzacz muzyki. Nic więc dziwnego, że coraz częściej wanny są wypierane przez prysznice.

Wielu Polaków decyduje się na zastąpienie wanny natryskiem. Decyzje te bardzo cieszą zwłaszcza ekologów. W końcu chodzi nie tylko o ekonomię, lecz w dużej mierze również o ekologię. Zastąpienie wanny prysznicem pozwoli zaoszczędzić czas, miejsce, pieniądze, a także pomoże zadbać o środowisko.

Leave a Comment