drabina wielofunkcyjna krause

Prace na wysokości – drabina, rusztowanie, podnośniki

Praca na wysokości zawsze jest niebezpieczna i trudna. Jeśli się potkniemy o kamień na ulicy to najwyżej nabijemy sobie siniaka i zadrapiemy skórę. Upadek z dwóch metrów już może doprowadzić do skręcenia kostki, czy pęknięcia kości. Im wyżej wykonywana jest praca tym wyższe jest niebezpieczeństwo.

Wysoka i solidna drabina

drabina wielofunkcyjna krauseDlatego też trzeba zawsze dbać o to, by praca na wysokości była odpowiednio przeprowadzona. Pracować można z poziomu drabiny, rusztowania lub podnośnika. Jak to wygląda w rzeczywistości? Wytrzymała drabina wielofunkcyjna Krause pozwala na wykonywanie wielu prac w obrębie domu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Taką drabinę można oprzeć o ścianę, jak również rozstawić ją w kształt litery A. często drabiny mają możliwość przedłużenia ich tzn, mimo rozstawu w literę A można pociągnąć dodatkowe przęsło do góry, które będzie oparte krawędzią o ścianę. Dobra drabina musi być łatwa do złożenia i rozłożenia, jak również dosyć lekka, tak by dało się ją bez problemu podnieść i przenieść w inne miejsce. Na drabinie zawsze może znajdować się tylko jedna osoba. Druga może co najwyżej przytrzymywać na dole drabinę, jeśli stoi ona na nierównym terenie. Inaczej sprawa wygląda z rusztowaniami. Na nich może pracować jednocześnie wiele osób, zarówno na tym samym poziomie, jak i na kilku różnych.

drabina wielofunkcyjna krauseRusztowania mogą mieć nawet kilkanaście poziomów, łączonych drabinkami. Podesty robocze są bardzo szerokie i odporne na duże obciążenia. Dzięki temu obok siebie np. podczas kładzenia izolacji czy tynków, obok siebie może znajdować się cała ekipa budowlana. Rusztowania muszą być oczywiście bardzo stabilne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do wyboru są konstrukcje jezdne i stałe, ramowe czy choinkowe. Pracować można na wysokości także z poziomu podnośnika koszowego. Tu praca może odbywać się nawet na poziomie kilkudziesięciu metrów. Kosz może być mały, dla jednej osoby ze sprzętem, jak i mieć większy podest, idealny dla trzech osób. Podnośniki się przydają wtedy, kiedy drabiny i rusztowania się nie sprawdzają. Podnośnik pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach np. takich które grożą zawaleniem, czy które stoją na grząskim terenie i nie dałoby się na nim ustawić solidnie rusztowania.

Na pewno do pracy na wysokości nie każdy się nadaje. Trzeba nie tylko nie mieć lęku wysokości, ale także mieć doświadczenie w branży budowlanej i umieć improwizować ? w końcu nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Na szczęście są fachowcy, którzy wiedzą jak wykonać takie prace szybko oraz sprawnie.

Sprawdź też https://sklep.rubo.pl

Leave a Comment