blaty kuchenne

Popularne materiały wykorzystywane do produkcji blatów kuchennych

Szacuje się, że każdy z nas przynajmniej dwa razy w życiu przechodził lub też będzie dopiero przechodzić przez gruntowny remont kuchni. Pomieszczenie to jest przez nas bowiem nieustannie eksploatowane, co wiąże się ściśle z tym, iż nawet najbardziej wytrzymałe materiały po pewnym czasie będziemy musieli wymienić.

Blaty z marmuru

blaty kuchenneJakie materiały najczęściej wykorzystuje się do produkcji solidnych mebli kuchennych, które posłużą nam nawet kilkanaście lat? Idealny blat kuchenny, który stanowi główny rdzeń każdej kuchni powinien łączyć w sobie zarówno piękny wygląd, jak i praktyczne cechy. Blaty kuchenne powinny być więc przede wszystkim odporne na wilgoć oraz wszelkie mechaniczne uszkodzenia, które mogą rzutować na wyglądzie danego materiału. Pamiętajmy również o tym, że wielkość i wysokość blatów kuchennych powinny być bezpośrednio dopasowane do naszych potrzeb i parametrów (m.in. do naszego wzrostu, gabarytów oraz sprawności fizycznej). Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni przyczyni się bowiem do tego, że codzienne czynności, do których zaliczyć możemy m.in. gotowanie czy jedzenie staną się dla nas znacznie bardziej przyjemne. W Polsce działa obecnie wiele renomowanych firm, które specjalizują się w produkcji różnorodnych mebli kuchennych na wymiar.

blaty kuchenneWiększość owych przedsiębiorstw funkcjonuje dziś zwłaszcza w dużych miejscowościach, w których to buduje się coraz więcej budynków mieszkalnych. Warto przy tym podkreślić, iż większość owych salonów meblowych oferuje klientom bardzo estetyczne blaty kuchenne, które wykonane są z najmodniejszych materiałów. Idealnym przykładem owej tezy są chociażby blaty kuchenne w Lublinie, które produkuje się ze szlachetnego, estetycznego marmuru, który dodaje szyku każdej przestrzeni. Sporą popularnością cieszą się dziś również odpowiednio zaimpregnowane rustykalne blaty drewniane, które na potrzeby klientów coraz częściej są również fabrycznie postarzane. Zdecydowanie najbardziej ekonomicznym materiałem, z którego produkuje się dziś blaty kuchenne na szeroką skalę jest tzw. płyta laminowana, która posiada odpowiednio zabezpieczoną, nabłyszczoną powierzchnię. Dzięki temu surowiec ten bardzo łatwo się czyści, warto również wspomnieć o tym, że materiał ten nie przepuszcza wilgoci.

Dobrze zabezpieczona płyta laminowana, którą będziemy systematycznie pielęgnować posłuży nam nawet kilkanaście lat. Materiał ten występuje ponadto w wielu wariantach kolorystycznych, dedykowany jest więc on wszystkim tym, którym zależy na tanich, ale jednocześnie estetycznych rozwiązaniach.

Leave a Comment