podłoga do siłowni

Podłoga idealna do siłowni

Zapewne każdy choć raz był na siłowni i stąd wie, że to miejsce, w którym poprawia się tężyznę fizyczną, różni się od innych miejsc. Jedynie w przypadku placówek należących do jednego właściciela można oczekiwać, że każda siłownia będzie identyczna. Niemniej, na sukces tego typu placówki składa się wiele elementów, nawet tych, które wydają się być trywialne, czyli wybór i ułożenie podłogi.

Jaką podłogę położyć w siłowni?

idealna podłoga do siłowniWiadomo jest, że na siłowni, gdzie stoi wiele ciężkiego sprzętu nie sprawdzą się kafelki. Na płytkach można się przewrócić, a wszechobecny pot i rozlana woda nie są bezpieczne na tak śliskiej powierzchni. Drewniana podłoga także się nie sprawdzi, bo deski nie będą w stanie zamortyzować upadającego z wysokości ciężaru i nawet najpiękniejsza podłoga wykonana z paneli czy prawdziwych desek nie zda egzaminu na siłowni. Rozwiązania należy szukać wśród nowoczesnych sposobów na zabezpieczenie betonowej powierzchni. Najlepszym rozwiązaniem będzie odporna na wstrząsy żywica poliuretanowa. Można ją położyć w piwnicy, gdzie jak wiadomo, panuje zwiększona wilgoć lub w siłowni usytuowanej na piętrze, gdzie wpada mnóstwo promieni słonecznych. Wtedy też warto postawić na sprawdzonego producenta, który dostarczy najlepszych materiałów do wyłożenia powierzchni.

podłoga do siłowniZ tego więc wynika, że idealna podłoga do siłowni jest miękka i łatwo jest nią przyciąć czy zmienić. W miejscu, gdzie można ćwiczyć i podnosić ciężary można postawić także na łatwą w montażu matę w kształcie puzzli. Dzięki wpustom i wypustom każdego z elementu o wiele łatwiej będzie położyć rzeczoną podłogę pod hantle i inne sprzęty, a dla niektórych taki sposób układania miękkich i dopasowanych elementów to także zabawa. Maty są trwałe, bezpieczne i przede wszystkim bezwonne. Ta ostatnia zaleta jest pomocna w miejscach, gdzie wiele osób chce wypocić swoje zbędne kilogramy w tym samym czasie. Z czasem w powietrzu zaczyna unosić się charakterystyczny zapach, który nikomu nie kojarzy się miło, a gdyby był zmieszany z wonią podłogi, trudno byłoby trenować w takim miejscu. Należy pamiętać, że najłatwiejszym sposobem na zapewnienie sobie kilku minut ruchu we własnym pokoju jest rozłożenie maty, na której można ćwiczyć, a po ćwiczeniach ją schować.

Najlepszym sposobem na wybranie idealnej podłogi do siłowni jest porównywanie tych najciekawszych modeli i wybranie odpowiedniej także pod względem budżetu. Jako że wybór nie należy do najprostszych ze względu na ogrom zróżnicowania desek, paneli i miękkiej wykładziny, warto dać sobie czas i spokojnie obejrzeć każdy z proponowanych projektów. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

Leave a Comment