Pawilony handlowe zamiast wynajmu lokalu

W dużych miastach cena wynajmu powierzchni handlowej w tradycyjnym budownictwie może być bardzo wysoka i dla małych przedsiębiorców, po dłuższym jej użytkowaniu nieopłacalna. W takim przypadku mogą oni zastanowić się nad wynajmem pawilonu handlowego albo jego zakupem. Możliwości personalizowania takiej konstrukcji, a także względnie niewielki koszty budowy takiego pawilonu sprawiają, że jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i małych firm o różnych profilach działalności.

Zalety pawilonów handlowych

Najważniejszym czynnikiem, który przemawia za rezygnacją z wynajmu powierzchni w kamienicach lub większych budynkach z pomieszczeniami przeznaczonymi do celów handlowych, jest cena. Ta potrafi się wahać pomiędzy kilkoma, a nawet kilkunastoma tysiącami złotych, uzależnione jest to od lokalizacji i metrażu konkretnego lokalu. Dlatego nawet niewielkie pomieszczenia w stolicy, mogą być dużo droższe niż większy lokal w małej miejscowości. Planując działać przez kilka miesięcy czy lat, pomnożone koszty najmu okazać się mogą zaporowe, zwłaszcza dla małych firm. Za kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych renomowany producent pawilonów handlowych jest za to w stanie zaproponować nam konstrukcję dostosowaną do naszych potrzeb. Wystarczy wynająć niewielki kawałek gruntu lub umiejscowić pawilon na własnej działce.

Wynajem wnętrza w tym przypadku, może okazać się o wiele korzystniejszy niż pomieszczenia w galerii handlowej czy innym budynku. W zależności od posiadanych środków pieniężnych pawilon można niemal dowolnie modyfikować. Projekt może więc obejmować nie tylko wygląd i wykończenie wnętrza, ale również kolorystykę użytych przez producenta materiałów. Wybrać więc można taką, która odpowiada oficjalnym barwom stosowanym przez firmę. Podczas montażu dokonywane są również niezbędne podłączenia do sieci kanalizacyjnej i elektrycznej, a samo postawienie go na działce nie wymaga dodatkowych pozwoleń, ponieważ pawilon nie ma fundamentów, tym samym obowiązują go mniej restrykcyjne zasady w tej kwestii.

Nie każdego stać na wynajem powierzchni użytkowej w dużym mieście. Czasami o wiele bardziej opłacalny okazać się może zakup pawilonu handlowego lub wynajem jego wnętrza. Już za cenę odpowiadającą kilku miesiącom wynajmu tradycyjnego, możliwe jest skonstruowanie przestrzeni, która będzie dostosowana do potrzeb firmy. Producenci tego typu rozwiązań pozwalają na ich personalizację nie tylko w kwestiach metrażu i wykończenia, ale także kolorystyki i rodzaju użytych materiałów.

Leave a Comment