parapety granitowe

Parapety granitowe nadają się również na zewnątrz

Materiałów na parapety zewnetrzene jak i wewnętrzne jest bardzo dużo. Ale pomiędzy poszczególnymi materiałami są spore różnice ? każdy produkt inaczej się użytkuje, jedne są trwalsze, a inne szybciej się niszczą. Parapety kamienne, a w tym wypadku granitowe, są stosowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu.

Parapety w różnych kolorach

parapety granitoweParapety z tego kamienia to świetny sposób na stylowe wykończenie domu. Parapety zewnętrzne chronią ściany przed wilgocią i są elementem dekoracyjnym. Granit jest jednym z najpopularniejszych kamieni wykorzystywanych do wykończenia wnętrz. Jego zaletami są solidność, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, oraz niska nasiąkliwość. Granit najczęściej występuje we wszystkich odcieniach szarości, ale parapety granitowe od producenta można spotkać tak naprawdę w każdym kolorze. Ponieważ parapety to dość zauważalny element elewacji budynku, ważne jest, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie. Wysoka jakość materiału gwarantuje parapetom z granitu zachowanie atrakcyjnego wyglądu na długie lata. Jego solidność przydaje się kiedy na dworze układamy na parapecie donice z kwiatami, czy inne dodatki. Opady deszczu, śniegu czy gradu nie wyrządzą szkody parapetom wykonanym z granitu.

parapety granitoweMateriał ten jest też odporny na promieniowanie UV, dzięki czemu na jego powierzchni nie powstają nieestetyczne przebarwienia. To kolejny powód, dla którego wybór parapetów granitowych to rozwiązanie, które sprawdza się w praktyce. Ogromne możliwości obróbki sprawiają, ze parapety granitowe od producenta mogą mieć dowolnie wykończoną płaszczyznę. Do wyboru jest: granit polerowany na wysoki połysk, płomieniowany, szlifowany, satynowany, postarzany. Każdy z wymienionych charakteryzuje się innymi właściwościami, ale są one wszystkie łatwe w utrzymaniu czystości, pięknie wyglądają i świetnie sprawdzają się jako parapety zewnętrzne. Przy wyborze parapetów granitowych ważne jest również to, że są one w bardzo korzystnej cenie. Wybierając ten kamień, gotowe parapety będą tańsze niż te ceramiczne i niewiele droższe od stalowych czy aluminiowych. Jak widać parapet z kamienia, jakim jest granit, to zakup na długie lata. Współcześnie można je zakupić w każdym stacjonarnym sklepie, ale warto obejrzeć również propozycje na stronach internetowych.

W odróżnieniu od parapetów z drewna czy pcv, czy stali parapety kamienne pasują do różnych materiałów wykończeniowych. W prosty sposób pozwolą podkreślić wyjątkowość elewacji każdego budynku oraz nadadzą eleganckiego wyglądu.

Leave a Comment