energia słoneczna

Panele fotowoltaiczne ? przydatne informacje

Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejszym produktem z kategorii OZE. Dzięki korzystnym, wysokim dotacjom z różnych programów unijnych można je kupić o wiele taniej. Dodatkowo ulgi można zyskać także wtedy kiedy wraz z fotowoltaiką montuje się nowy kościół, czy wykonuje zmianę termoizolacji budynki.

Co jeszcze warto wiedzieć o panelach?

panele fotowoltaiczne w łochowieTo daje jeszcze większe szanse na polepszenie komfortu mieszkaniowego. Zanim jednak wybierze się solary na dach czy na grunt to trzeba o nich co nieco się dowiedzieć, tak by nie być zaskoczonym później np. ich konserwacją. Przede wszystkim panele fotowoltaiczne w Łochowie są bardzo trwałe i solidne ? powinny działać nawet kilkadziesiąt lat. jednak będzie tak tylko kiedy zostaną prawidłowo dobrane do budynki. Ważne jest zapotrzebowanie energetyczne, czyli to ile energii się zużywa w domostwie. Wiadomo, im więcej osób tam mieszka, im więcej będzie sprzętów, tym ten energii pobieranej będzie więcej. Zwykle robi się niewielki ,,zapas? na wszelki wypadek, ale nie ma co brać dwa razy mocniejszej instalacji, bo nie ma takiej potrzeby. Zwykle to fachowcy z firmy montującej panele robią stosowne wyliczenia, dzięki czemu mamy pewność, że będą one wiarygodne. Druga ważna rzecz to rodzaj i umiejscowienie paneli. Najwydajniej będą one działały, kiedy zostaną zamontowane na południowej stronie dachu lub gruntu.

energia słoneczna Tam słońce świeci non stop, zatem panele mogą wyprodukować naprawdę sporą ilość energii. Montaż paneli od północy jest bezcelowy, bo nie będą one sprawnie działać. Jeśli nie mamy możliwości montażu solarów od południa to mamy jeszcze dwie inne ciekawe opcje. Pierwsza z nich to panele na wysięgnikach które potrafią nimi obracać. Wtedy panel zawsze skierowany jest do słońca i może produkować prąd. Taka instalacja jest droższa, ale zapewnia niema, sto procent wydajności. Inna opcja to po prostu wybór innego OZE np. elektrowni wiatrowej. W ostateczności można panele montować także w gruncie na wysięgnikach. To jest polecane przede wszystkim na farmach fotowoltaicznych, a nie do przydomowych ogródków. Tego typu podstawy stosuje się także kiedy chcemy zamontować panele na płaskich dachach, bo nie mają one spadu.

Podsumowując, panele fotowoltaiczne to korzystna inwestycja na lata, która na pewno się zwróci. Trzeba jednak uwzględniać przy jej montażu zapotrzebowanie energetyczne budynki, możliwości położenia paneli na dachu lub w gruncie, czy ilość paneli. Mając takie informacje można trafnie zaplanować całą instalację, tak by inwestorzy byli z niej całkowicie zadowoleni.

Leave a Comment