adsorpcyjny osuszacz powietrza

Osuszanie powietrza a wpływ na zdrowie

Powietrze jest niezbędne do życia, ale ważna jest też jego jakość. Im bardziej zanieczyszczone powietrze tym gorzej się nim oddycha, może ono prowadzić także do powstawania chorób układu oddechowego. Zbyt suche powietrze sprawi, że śluzówka nosa i gardła będzie podrażniona. Brzydki zapach powietrza nie jest groźny, ale nieprzyjemny. Dlatego też wiele osób kupuje oczyszczacze, nawilżacze, czy odświeżacze powietrza, żeby móc oddychać jak najlepiej.

Osuszacz a samopoczucie pracowników

adsorpcyjny osuszacz powietrzaCzy jednak coś jeszcze może szkodzić i utrudniać oddychanie? Z pewnością nadmierna wilgoć tez nie jest wskazana. Krótkotrwałe wystawienie się na działanie wilgotnego powietrza, np. w saunie, ma zbawienne działanie, jednak długotrwałe jest niepolecane. Co zmienia wilgotność powietrza i dlaczego warto zamontować specjalistyczny adsorpcyjny osuszacz powietrza? Na pewno korzystnie wpłynie od na samopoczucie pracowników. Przy wysokiej wilgotności, zarówno niskie, jak i wysokie temperatury są bardziej odczuwalne. W chłodnych i wilgotnych pomieszczeniach temperatura odczuwalna będzie niższa niż by wskazywały termometry. Z kolei upał łatwiej jest przetrzymać w gorącym, ale suchym pomieszczeniu. To ważne w branży spożywczej (w fabrykach znajdują się chłodnie), jak i w branży przemysłowej (wielkie maszyny generują dużo ciepła). Ponadto, za przenoszenie nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu odpowiada para woda.

adsorpcyjny osuszacz powietrzaKiedy się zamontuje osuszacz powietrza to ilość pary wodnej w powietrzu się zmniejszy, a zapachu staną się mniej wyczuwalne. To także ważne we wspomnianych wyżej branżach, jak również w przetwórstwie, czy w zakładach chemicznych, w których różne substancje mają bardzo nieprzyjemne zapachy. Jak jeszcze osuszacz powietrza może korzystnie wpłynąć na zdrowie? Osuszone zostaje przez niego całe pomieszczenie, w związku z tym pleśń czy grzyby nie będą rozwijały się np. na ścianach. Są one bardzo alergenne, powodują kłopoty z oddychaniem, a nawet mogą mieć działanie rakotwórcze. Zatem osuszacze adsorpcyjne chronią pracowników przed uczuleniami i wieloma chorobami. Reasumując, osuszacze powietrza pozytywnie wpływają na zdrowie pracowników.

Sprawiają, że temperatury nie są tak odczuwalne, lepiej się oddycha, brzydkie zapachy się nie roznoszą, a w pomieszczeniach nie rozwijają się grzyby i pleśń. Jak widać nawet jedno niepozorne urządzenie może znacząco przyczynić się do poprawy jakości środowiska pracy w firmie. Warto zatem zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, który będzie działał niezawodnie przez cały czas i skutecznie osuszał powietrze.

Leave a Comment