naklejki na kafelki

Odświeżenie wnętrza za pomocą naklejek na kafelki

Stworzenie ciepłej i wyjątkowej przestrzeni w kuchni czy łazience nie musi być trudne i kosztowne. Najczęściej jednak wielu domowników zamiast poszukania tanich rozwiązań, wybiera kosztowny remont, który niesie za sobą ogromny bałagan. Całe szczęście wielu projektantów wnętrz zaczęło promować tanie i łatwe rozwiązania, które sprawdzą się w każdym domu.

Naklejki na kafelki, dlaczego warto?

naklejki na kafelkiJeszcze kilka lat temu jedynym pozbyciem się znudzonej glazury, było pozbycie się jej za pomocą skuwania. Dziś coraz chętniej wykorzystuje się farby do tego typu powierzchni oraz naklejki, które są trwałe i bardzo stylowe. Coraz więcej osób decyduje się na odświeżenie swojej kuchni lub łazienki, wybierając właśnie kolorowe naklejki na kafelki. Sklepy budowlane oferują swoim klientom wiele wzorów i kolorów ? od najmodniejszych kwiatów po przepiękne marokańskie wzory. Wybór należy do klienta. Naklejki do powierzchni ceramicznych są niezwykle proste w użyciu. Przed ich przyklejeniem wystarczy przemyć i odtłuścić kafelki, by następnie przykleić wybraną naklejkę do powierzchni. Są wodoodporne oraz bardzo trwałe, ponieważ ich zewnętrzna powierzchnia pokryta jest laminatem, który wpływa na ich wytrzymałość na szorowanie, mycie i wodę, lecz trzeba uważać na mocne detergenty.

naklejki na kafelkiPowodem tego jest fakt, iż mogą one zedrzeć ochronną warstwę i sprawić, że naklejka straci swój piękny wygląd. Klienci najczęściej sięgają po klasyczne wzory ? imitację białej cegiełki, kwiaty lub hit ostatnich miesięcy ? wzór marokański. Wszystko zależy od gustu klienta oraz od tego, jaki wystrój panuje w ich kuchni lub łazience. Naklejki są usuwalne, a jeśli wzór się znudzi, zawsze można zakleić je innymi, dostępnymi na rynku naklejkami. Dzięki nim nie trzeba zrywać płytek i niszczyć powierzchni ścian, co wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz obciążeniami dla domowników. Niektóre naklejki nadają się także do stosowania na podłodze, lecz ich koszt znacząco wzrasta. Jeśli jednak potrzebujemy odświeżenia naszych podłóg, warto rozważyć ich zakup. Naklejki, które stosuje się na glazurze, są bardzo tanim i prostym w użyciu sposobem na odświeżenie wnętrza.

Chcąc zainwestować w tego typu rozwiązanie, wybierzmy jak najbardziej solidny materiał, z którego naklejki zostały wykonane. Doskonale sprawdzą się we wnętrzu w każdym stylu. Są doskonałym rozwiązaniem dla dużych oraz małych przestrzeni. Mogą optycznie zmniejszyć lub powiększyć przestrzeń, dzięki czemu możemy zyskać zupełnie inny wygląd naszego pomieszczenia. Jest to niskobudżetowe rozwiązanie, które wygląda stylowo i wyraziście.

Leave a Comment