aranżacja wnętrza

Nowoczesne aranżacje wnętrz

Nowoczesne wnętrza znacząco różnią się od tych tradycyjnych. Chodzi nie tylko o designerskie meble czy elektroniczne rozwiązania, ale także o kolorystykę czy dobór materiałów. Wiele osób gubi się w trendach i nie bardzo wie, co jest modne, jakie są wyznaczniki nowoczesnego mieszkania.

Jak stworzyć spójne i stylowe wnętrze?

nowoczesne meble Warto zatem wiedzieć na co zwracać uwagę przy tworzeniu projektu pomieszczenia i jak się za to zabrać. Na pewno w nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na kolory ziemi, przybrudzone, mało wyraziste. W niepamięć odchodzi brąz, szarość, czy żółć. Mogą się one pojawiać ,,punktowo? np. jako kontrastowy mebel czy jedna ściana w salonie, ale generalnie jest to rzadkością. W nowoczesnym wnętrzu często stawia się na kontrast i wyraziste kolory. Pokój może być utrzymany w kolorystyce czarno-białej, jak również mieć mnóstwo ognistej czerwieni, głębokiego granatu, czy soczystej zieleni. Ma być wyraziście, a nie mdło. Te zasady dotyczą nie tylko koloru ścian, ale także podłóg oraz mebli. Jak za to wyglądają nowoczesne meble w Lubinie? Barwa ma oczywiście znaczenie, ale ważniejsza jest forma. Koniec z prostymi, minimalistycznymi meblami! Teraz mają być one powyginane, zaokrąglone, czasem wręcz niekształtne.

aranżacja wnętrzaKrzesła mogą mieć nogi w kształcie kręgla, owalne siedzisko, czy oparcie w formie korony. Często porównuje się nowoczesne meble do współczesnych rzeźb ? w nich też nie liczy się realizm, tylko fantazja. Kanapa może mieć siedzisko w kształcie fali, lampy nie mają pełnego abażuru, a jedynie jego kontury bez materiału. Ważne są także nowoczesne rozwiązania techniczne np. zastosowanie koszt cargo, szuflad i szafek otwieranych w systemie ,,naciśnij by otworzyć?, czy taśmy ledowych zamiast zwykłych lamp. A co z dodatkami? Jeśli już się znajdą w pomieszczeniu to także powinny być bogato zdobione, efektowne np. z kryształkami, cekinami, błyszczące. Mają pełnić głównie funkcję dekoracyjną ? mniej jest tu dodatków praktycznych np. świeczników czy mis. Mogą się one oczywiście pojawić, ale koniecznie we współczesnej, oryginalnej i nietypowej formie, tak by ich wygląd był ,,funkcją? dominującą.

Nowoczesne wnętrza znacząco wyróżniają się na tle wnętrz urządzonych w innych stylach ? nie tylko tym klasycznym, ale i minimalistycznym, angielskim, czy japońskim. Jego miłośnicy podkreślają jego wyrazistość, oryginalność, cenią żywe kolory i ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Na pewno to nie jest styl dla osób zachowawczych, którzy cenią prostotę i minimalizm.

 

Leave a Comment