Na salonach

Salon to miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego życia. To w nim, delektujemy się naszymi wolnymi chwilami, na tak wiele sposobów: zimowe wieczory z kubkiem gorącej czekolady i dobrą książką, romantyczne rozmowy przy winie, rodem z filmu, czy może wspólne zabawy z dziećmi i znajomymi po wspólnym obiedzie- to właśnie w takich momentach zatrzymuje się czas, a salon jest jego wehikułem.

Pieski salonowe

współczesny stolik z drewnaWielu ludzi swoją wizję tego, jak urządzić salon posiada już na etapie budowy domu, czy chociażby remontu mieszkania, gdzie jego przyszły wystrój jest bardzo ograniczony. Aranżacja tego wnętrza jest niezwykle ważna, gdyż jako pomieszczenie wypoczynkowe, musi on odpowiadać wszystkim użytkownikom. Jest to miejsce wspólne dla każdego z domowników, więc żaden nie powinien czuć się wykluczony z powodu braku dogodnego dla niego miejsca. Planując wystrój salonu należy skupić się przede wszystkim na meblach. Organizując przestrzeń, należy pamiętać, że nawet na dużych przestrzeniach umiar ma znaczenie. Współczesne salony szczycą się tym, że ich układ jest ergonomiczny i interesujący. Z o wiele większym powodzeniem sprawdzają się lekkie meblościanki, meble modułowe czy projektowane na wymiar meble z mnóstwem skrytek, i regałów.

W małych mieszkaniach fenomenem są również łatwe w obsłudze meble typu ?to nie jest tym na co wygląda?, które w kilku ruchach mogą diametralnie zmienić zakres swoich funkcji. Dzięki takim rozwiązaniom, do naszego salonu, możemy przemycić dodatkowy stół i krzesła, a nawet łóżko, czy gabinet. Kolejnym sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnym salonie to sofa. Wygodna, funkcjonalna, a przy tym oryginalna kanapa to podstawa, zarówno jeśli lubujemy się w relaksującym słuchaniu muzyki, jedynie w towarzystwie kota, jak i wtedy gdy z przyjaciółką spędzamy czas na plotkach przy herbatce. Jeżeli natomiast drzwi naszego domu rzadko pozostają zamknięte, powinniśmy rozważyć zaproszenie na spotkania towarzyskie narożnika z funkcją spania. Posiadając odpowiednio dobrany komplet siedzisk, możemy zadbać o kino domowe: powinno być ono dobrane względem wielkości pomieszczenia i układu mebli: między telewizorem,a kanapą powinna znajdować się odległość trzy razy większa niż przekątna ekranu. Zbyt bliski kontakt ze szklanym ekranem wpływa na pogorszenie samopoczucia, co niewiele ma wspólnego z relaksem.

Przed kominkiem

Oryginalne dodatki mają ogromny wpływ na aranżacje wnętrz salon może niezwykle zyskać dzięki ich starannemu wyborowi. Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym liczy się przede wszystkim stały dostęp światła. Oprócz tego naturalnego, warto więc wyposażyć go również w inne źródła światła. Niebywale sprawdzą się różnego rodzaju lampy wiszące oraz kinkiety. Lampy stojące i taśmy ledowe podkreślą nam tą część pomieszczenia, którą chcemy zaakcentować w szczególny sposób. Jeżeli lubimy ciepłe światło płomienia, warto zaopatrzyć się w kilka jego nośników: podobno nie ma nic piękniejszego niż blask świec odbijający się w oczach bliskiej osoby. Jednak po co się ograniczać?

Wielu nowoczesnych designerów niebanalnie podkreśla wystrój wnętrz salon nawet najbardziej modernistyczny, może ?załapać się? na stary dobry kominek, wracający do łask. To jak urządzić salon z kominkiem nie jest wielkim problemem. Wystarczy mieć jedynie pomysł i pokrywający się z naszą wizją dostęp do przewodu kominowego. Modne jest łączenie stylów: kominek vintage równie świetnie wygląda w nowoczesnym wnętrzu, co w stylizowanym na daną epokę.

Natomiast współczesne kominki są interesującym wyborem: wkomponowane w ścianę i obudowane hartowanym szkłem, stają się oryginalnym separatorem między dwoma pomieszczeniami. Kominki oprócz swojego aspektu wizualnego, są niezwykle praktyczne: mogą być dodatkowym źródłem ciepła w salonie. Warto jest więc wziąć pod uwagę ich zakup. Jeśli kogoś przeraża wydatek związany z montażem kominka opalanego drewnem, istnieje również opcja kominka na zasilanego olejem opałowym, lub elektrycznego.

Reszta, to już tylko detale, które podkreślą nasz idealny azyl: puchaty dywan, miękkie wełniane poduszki i koce, wazony pełne kwiatów, rodzinne zdjęcia czy wiklinowy kosz naszego mruczka koniecznie ustawiony w najcieplejszym miejscu- to one właśnie zwalniają tempo w naszym domu. Sprawiają, że dusza naszego salonu wznosi nas aż do siódmego nieba.

Leave a Comment