minikoparki CASE

Minikoparki do zadań specjalnych na budowie

Podczas prac budowlanych niezbędne są maszyny, które wykonają każde zadanie, bez względu na jego rodzaj. Właśnie dlatego poza tradycyjnym ciężkim sprzętem, na budowie znajdują się też mniejsze pojazdy jak minikoparki. Mają one wiele zastosowań oraz zalet, które przemawiają za tym, by przydzielić im kilka konkretnych prac do wykonania.

Minikoparki na terenach podmokłych

minikoparki CASEGłównie dzięki ich kompaktowym rozmiarom wykonują wykopu w budynkach, ale również dokonują przeładunków w miejscach, gdzie tradycyjna koparka nie wjedzie. Pojawiają się również na działkach o niewielkich rozmiarach i dbają o precyzyjne wykonanie skomplikowanych prac. Minikoparka jest zdecydowanie mniejsza od tradycyjnej koparki, co wpływa na jej mobilność oraz zwrotność. Może dzięki temu wykonywać skomplikowane działania, ale ułatwia naukę prowadzenia maszyn budowlanych początkującym operatorom. Znacznie zmniejsza to ryzyko narażenia ładunku i innych współpracowników na bezpieczeństwo, ponieważ tak mały osprzęt jest niegroźny. Istotny jest fakt, że budowlane minikoparki CASE można swobodnie wykorzystywać na terenach podmokłych, ponieważ ich mała waga pozwala im bardzo szybko się przemieszczać. Wykorzystywana jest głównie do prac fundamentowych oraz instalacyjnych wymagających precyzyjnych i ostrożnych maszyn. Za największy atut minikoparki uważa się możliwość samodzielnego dobrania osprzętu, który umożliwi wykonywanie załadunku bądź rozładunku sypkich materiałów budowlanych.

minikoparki CASESą w stanie z większą ostrożnością transportować towary narażone na uszkodzenia mechaniczne. Minikoparka ze standardowym wyposażeniem potrafi dokonać wykopu na głębokość nawet dwóch metrów, co w zupełności wystarczy podczas prac ziemnych pod instalacje wodne, czy fundamenty. Warto wspomnieć, że minikoparki znajdują także zastosowanie podczas codziennych prac ogrodowych oraz rolniczych, dlatego stała się najczęściej wybieranym sprzętem. Ich wielozadaniowość w połączeniu z małym rozmiarem oraz prostym prowadzeniem pozwala zastosować ją do wielu zadań na budowie, które byłyby ryzykowne do wykonania przez pełnowymiarowe koparki. Wykwalifikowany operator poradzi sobie z każdym zadaniem tradycyjną koparką, jednak są i takie prace, które wymagają dużej precyzji. Wówczas trzeba wykorzystać maszynę o mniejszym rozmiarze, a większych możliwościach, czyli minikoparkę.

Co prawda ma ona mniejszą ładowność, jednak bezproblemowo porusza się po małych działkach oraz ciasnych pomieszczeniach, gdzie trzeba wykonać instalację ziemną. Łyżki w każdej chwili można wymienić na nowe, dlatego mówi się, że minikoparka to urządzenie wielozadaniowe.

Leave a Comment