lampy nowoczesne szklane

Materiały z jakich tworzone są lampy

Lampy kojarzą się przede wszystkim z metalową podstawą oraz szklanym kloszem. Mogą to być lampy podłogowe, stołowe, plafony, czy żyrandole. Jednak współcześnie do produkcji lamp wykorzystuje się o wiele więcej różnych materiałów, dzięki czemu lampy są jeszcze bardziej oryginalne i wyjątkowe. W dobrych sklepach z oświetleniem znaleźć można lampy drewniane, czy betonowe.

Nietypowe i nowoczesne lampy

lampy nowoczesne szklaneZ pewnością nadal największą popularnością będą się cieszyły ekskluzywne lampy nowoczesne szklane. Często mają one formę kul lub mają podłużne klosze. Może to być lampa w postaci jednej dużej kuli lub kilku mniejszych, w wersji przeźroczystej lub mlecznej. Podłużne klosze przypominające odwrócone kieliszki od szampana sprawdzają się w przypadku lamp industrialnych o konstrukcji metalowej lub zawieszanych bezpośrednio na kablu, bez podstawy. Takie lampy będą pasowały do wnętrz loftowych, nowoczesnych. Druga opcja to lampy o podstawie z drewna. Mogą to być zarówno małe lampki nocne, jak i żyrandole. Drewno to materiał naturalny i ekologiczny, stylowy i zawsze modny. Zapewni stabilną podstawę dla lampy, a do tego będzie świetnie wyglądać. Drewniane lampy będą pasowały do wnętrz klasycznych, skandynawskich, czy do wnętrz w stylu Eko. Pasują do ścian w kolorze ziemi, drewnianych desek podłogowych, do wszelkich mebli w kolorze ciemnym (drewniane lampy zazwyczaj mają odcień czekoladowy, hebanowy, czy ciemny dębowy).

lampy nowoczesne szklaneTrzecia opcja to zakup lampy z betonowym kloszem. Są to bardzo unikalne lampy, które pasują tylko do wybranych wnętrz. Przede wszystkim stosuje się je w pokojach dziennych i w jadalniach jako lampy wiszące nad stołem. Lampa z szarym kloszem będzie raczej ponura, więc trzeba do niej dobrać żarówki dające mocne i ciepłe światło. Taka lampa sprawdzi się tak jak lampy szklane we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych. Coraz popularniejsze są też lampy bez kloszy i podstawy, lub też z kloszem ażurowym w postaci kilku metalowych prętów połączonych ze sobą. Sama żarówka na kablu nada pomieszczeniu surowego wyrazu, ale zapewni bardzo mocne oświetlenie. Można wybrać lampy składające się z kilku żarówek zawieszonych na różnej wysokości, czy też żarówki na kolorowych kablach.

Warto wspomnieć też nieco o lampach papierowych i z tworzywa sztucznego. Lampy papierowe przypominające lampiony wykorzystywane są we wnętrzach orientalnych, zarówno japońskich, jak i chińskich. Są one delikatne, dlatego też w sklepach można znaleźć lampy je imitujące, powleczone tworzywem sztucznym. Lampa-kwiat, czy sypialniana lampa-lampion z pewnością będą piękną dekoracją pomieszczenia.

Leave a Comment