umywalka

Kabina sanitarna z laminatu ? charakterystyka

Korzystanie z publicznych toalet musi być bezpieczne, wygodne i przyjemne. Dbają o to producenci kabin sanitarnych, którzy dostarczają przemyślane i trwałe rozwiązania. Kabiny sanitarne można znaleźć w szkołach, na basenach czy w galeriach handlowych. Podstawowym materiałem do wykonywania kabin sanitarnych jest laminat HPL. Cechuje się on wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i jest odporny na działanie wilgoci.

Kabiny łazienkowe w miejscach publicznych

publiczne kabiny sanitarne z laminatuNie sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni i jest łatwy w czyszczeniu. Płyty z laminatu powinny mieć odpowiednią grubość, między 10 a 15 milimetrów, żeby wytrzymać przypadkowe uderzenia. Wykorzystanie laminowanych ścianek do produkcji kabin sanitarnych pozwala na korzystanie z publicznych toalet w komfortowych warunkach. Dostępne są różne rodzaje kabin. W standardowej wersji ściany są umieszczone na metalowych stopach, a kabina ma otwartą górę oraz dół. W bardziej rozbudowanej wersji ściany frontowe posiadają tuleje wentylacyjne, a płyty montowane są bezpośrednio do posadzki. Wykorzystuje się do tego ceowniki wykonane ze stali nierdzewnej. Dla lepszej wentylacji kabina może posiadać odsłoniętą dolną część i zabudowaną górę.

umywalka Najbardziej rozbudowane kabiny posiadają pełną zabudowę na górze i na dole, co zapewnia najlepszy komfort. Odporne publiczne kabiny sanitarne z laminatu mogą być szare lub kolorowe. Na kabinę składają się takie elementy jak ścianki systemowe, drzwi oraz okucia. Do montażu wykorzystuje się także specjalne profile. Wszystkie elementy kabiny sanitarnej muszą być wodoodporne. Podstawowy zestaw okuć zawiera takie elementy jak zamek, gałkę oraz zawiasy. Oprócz okuć ruchomych wykorzystuje się też kątowniki i nóżki montażowe. Do mocowania wykorzystuje się nity, wkręty oraz kołki. Krawędzie drzwi mogą być lekko zaokrąglone, co zmniejsza ryzyko, że ktoś zrobi sobie krzywdę, jeśli się poślizgnie. Publiczne kabiny sanitarne muszą być utrzymane w odpowiedniej czystości. Laminat to materiał odporny na działanie różnego rodzaju detergentów.

Stabilny montaż kabiny sanitarnej jest możliwy dzięki wykorzystaniu aluminiowych profili. Łączą one ze sobą poszczególne płyty z laminatu. Profile stanowią główny element stabilizujący konstrukcję. Kabiny sanitarne montuje się w obiektach użyteczności publicznej, zakładach pracy czy galeriach handlowych. Dostępne są także kabiny przystosowane do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne. Wówczas zestaw okuć jest znacznie szerszy i zawiera niezbędne poręcze oraz uchwyty, które ułatwiają dostęp.