duża płyta warstwowa pir

Jakie właściwości posiada płyta PIR?

W obecnym czasie w zupełnie inny sposób podchodzi się do kwestii wyboru tych najbardziej odpowiednich materiałów izolacyjnych. Szczególnie popularne są te wyróżniające się nie tylko skutecznością izolacyjną, ale także i na przykład właściwa wytrzymałością. Takie właśnie właściwości posiadają przede wszystkim płyty warstwowe PIR. Te wraz z biegiem czasu zdobywają coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Przede wszystkim ma to związek z faktem, że mogą być bez większych problemów wykorzystywane w praktycznie dowolnych warunkach.

Odporne płyty PIR

duża płyta warstwowa pirPoczątkowo sięgano po nie często w przypadku zakładów produkcyjnych czy też innego rodzaju obiektów przemysłowych. Jest to bowiem przykład materiałów wyróżniających się zdecydowanie podwyższoną odpornością na bezpośrednie oddziaływanie różnych negatywnych czynników. Płyty PIR sa odporne więc na przykład na oddziaływanie bardzo wysokich oraz zmiennych temperatur. Nie sprawia na nich wrażenia również na przykład oddziaływanie na nie w sposób mechaniczny na przykład poprzez ich mocne ściskanie. Jak się jednak okazuje płyty takie posiadają takie właściwości, które cenione są bardzo często w przypadku budynków mieszkalnych. Przemawia za tym przede wszystkim ich bardzo niewielka grubość czym niewątpliwie wyróżnia się każda się duża płyta warstwowa pir. W praktyce okazuje się więc, że aby skutecznie odizolować dane pomieszczenie nie ma konieczności stosowania kilku arkuszy takich płyt co jest konieczne w przypadku styropianu.

aluminiowa płyta izolacyjna pirTym samym używanie takich płyt niemal nigdy nie spowoduje sztucznego pogrubienie ścian danego budynku. Oczywiście jednak najbardziej istotną dla większości osób właściwością takich właśnie płyt jest ich bardzo skuteczna termoizolacyjność oraz powiązane z tym bezpośrednio parametry. Współczynnik przewodzenia ciepła w ich przypadku wynosi jedynie 0,020 W/(mK), będąc znacznie niższym niż ma to miejsce w przypadku styropianu. Jednocześnie płyty PIR sa jednymi z bardziej odpornych na ogień materiałów izolacyjnych. W ostatnim czasie coraz częściej zamiast tych bardziej standardowych materiałów izolacyjnych sięga się po te wyróżniające się znacznie większym stopniem nowoczesności.

Do takich właśnie materiałów można zaliczyć bardzo popularne obecnie płyty warstwowe PIR. Cenione są one za szereg bardzo ważnych dla większości osób właściwości, powiązanych przede wszystkim z ich trwałością, ograniczoną grubością oraz wagą. To będzie się pozytywnie przekładać na możliwe zastosowania dla takich właśnie materiałów, wykraczających poza użycie ich na budynkach mieszkalnych.

Więcej na: https://bokka.pl/

Leave a Comment