rolety do kuchni

Jaki typ rolet będzie pasował do kuchni?

Kiedyś bardzo popularne było stosowanie żaluzji w oknach. Obecnie zmienia się to na rzecz rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Wśród tych pierwszych wyróżnia się rolety typu dzień – noc, w kasecie z prowadnicami i wolnowiszące. Z kolei zewnętrzne dzielą się na nadstawne, typu bramy garażowe oraz na elewację lub we wnękę okienną. Wybór zależy od preferencji i budżetu przeznaczonego na ich zakup.

Funkcjonalne i estetyczne rolety do kuchni

rolety do kuchniGłównym zadaniem rolet jest ochrona przed nadmiernym światłem słonecznym oraz osłona mieszkania przed wzrokiem przechodniów na ulicy czy z innych mieszkań. Rolety mogą także pełnić funkcję firanek. Montaż tego typu rozwiązań jest coraz powszechniejszy, dlatego klienci wybierają rolety do kuchni Bydgoszcz jest natomiast miastem, gdzie można znaleźć wiele firm dystrybuujących tego typu produkty. Są one bowiem praktyczne i klasyczne, pasować będą do każdego pomieszczenia w domu. Rolety materiałowe to najpopularniejszy rodzaj tego produktu. Oprócz wyboru konkretnego modelu, warto zainteresować się też zastosowanym materiałem. Wyróżnia się bowiem tkaniny o różnym stopniu przepuszczalności lub typu blackout, czyli zaciemniające. Do kuchni odpowiednie będą tradycyjne o średnim poziomie przepuszczalności. W tym pomieszczeniu wystarczy, by rolety chroniły przed słońcem i ciekawskim okiem sąsiada. Rolety w kasecie z prowadnicami to najwygodniejszy system osłon przeciwsłonecznych.

rolety do kuchniZapewniają zarówno estetykę, jak i odpowiedni poziom przepuszczalności. Montowane są do listwy przyszybowej okna i dzięki prowadnicom, które przytrzymują materiał można swobodnie otwierać okno. Mocowane są bezinwazyjnie, w całości przyklejane do framugi okna. Mogą być także przykręcane za pomocą małych wkrętów. Wykonane są z PCV i aluminium. Szeroka paleta kolorów oraz gama materiałów sprawiają, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Jednakże najlepiej wybrać taką barwę tkaniny, która będzie pasowała do wnętrza. Z kolei rolety wolnowiszące to najprostsze rozwiązanie. Zazwyczaj montowane są na żyłce bezpośrednio do skrzydła okiennego w sposób bezinwazyjny. Ponadto wyróżnia się także te montowane do sufitu lub ściany na wałku bądź w kasecie bez prowadnic.

Do kuchni tak naprawdę sprawdzi się każdy rodzaj rolet. Ważne, by były komfortowe w użytkowaniu i pasowały do wnętrza pomieszczenia. Zaleca się, aby kolor tkaniny był, jak najbardziej uniwersalny, np. beżowy bądź szary. Intensywne barwy takie, jak różowy lub czerwony nie będą korzystne, ponieważ zazwyczaj nie współgrają z farbą na ścianach czy innymi dekoracjami w mieszkaniu.