Jaki producent podłóg drewnianych jest najlepszy?

Pomimo upływu czasu w dalszym ciągu tym zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem podłóg są te, które wykonane zostały z drewna. Wynikać to będzie z bardzo wysokiej ich estetyki, połączonej bezpośrednio z równie wysoką wytrzymałością. Oczywiście to jak solidne będą te podłogi, będzie w dużej mierze zależne od jej producenta oraz zastosowanych przez niego metod produkcji.

Najlepsi producenci podłóg z drewna

Dobry producent podłóg wykonanych z drewna to przede wszystkim taki, który jasno opisuje parametry sprzedawanych przez siebie produktów. Kluczowe jest podawanie przez niego informacji na temat zastosowanej klasy drewna, rodzaju zabezpieczenia podłogi, oraz rodzaju lakieru. Producent ten powinien wykorzystywać do produkcji najlepsze możliwe materiały, które pochodzić powinny z polskiego drewna. Wyróżnia się ono bowiem bardzo wysoką trwałością, jak też i wytrzymałością, która dla posiadaczy podłóg jest najważniejsza. W ofercie sprawdzonego producenta podłóg drewnianych, znajdować się powinny podłogi z drewna najwyższej klasy, najlepiej III lub ewentualnie II. Są to podłogi wykonane z drewna o najwyższej możliwej wytrzymałości, idealnie sprawdzające się w pomieszczeniach, które użytkowane są w praktyce bardzo intensywnie. Dzięki temu, po inwestycji w taką podłogę, nie trzeba się obawiać zbyt szybkiej konieczności ich wymiany. Rodzaje drewna, które wykorzystywać powinien każdy najlepszy producent podłóg drewnianych, to przede wszystkim dąb, czereśnia, jesion bądź też orzech.

Z pewnością, każdy dobry producent w odpowiedni sposób powinien przystępować do ich zabezpieczania. Drewno domyślnie jest bowiem materiałem niezwykle podatnym na wilgoć oraz kontakt z detergentami, dlatego też podłogi drewniane wymagają zastosowania dodatkowej powłoki zabezpieczającej. W obecnym czasie, raczej nie zaleca się już stosowania podłóg olejowanych. Wymagają one zazwyczaj po kilku miesiącach wymagają prac renowacyjnych. Zamiast tego warto decydować się przede wszystkim na podłogi lakierowane, które przy prawidłowej eksploatacji zachowują trwałość nawet przez 20 lat. W obecnym czasie, bez żadnego problemu natrafić można na wielu różnych producentów podłóg drewnianych. Pomiędzy poszczególnymi producentami, występują często bardzo duże różnice, przede wszystkim pod kątem wykorzystywanych przez nich do produkcji surowców. Wybrany producent, powinien wykorzystywać najtwardsze obecnie znane rodzaje drewna, pamiętając jednocześnie o konieczności właściwego zabezpieczenia powierzchni drewnianej podłogi przy pomocy lakieru.

Po najlepsze podłogi zapraszamy na www.princparket.pl – polecamy.

Leave a Comment