pokój dla sióstr

Jak zaaranżować pokój dla dwóch dziewczynek?

Dwoje dzieci w jednym pokoju? To nic zaskakującego. Aranżacja takiego wnętrza wymaga, co prawda, sporo zaangażowania, ale można podołać temu wyzwaniu bez zatrudniania projektanta. Dziś przedstawiamy Ci pomysły, jak urządzić funkcjonalny i ładny pokój dla dwóch dziewczynek. Zapraszamy!

Pokój dla przedszkolaka i niemowlaka

przedszkolakPomiędzy Twoimi córeczkami jest kilka lat różnicy i jedna chodzi już do przedszkola, a druga dopiero co opuściła łóżeczko ze szczebelkami w Waszej sypialni? Jeśli dokonasz kilku mądrych wyborów, bez trudu zaaranżujesz dziewczynkom piękny pokój. O czym trzeba pamiętać?

Po pierwsze, miejsce do spania. Bez względu na wielkość pokoju, obie dziewczynki muszą mieć komfortowe łóżka. Aby zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, rozważ zakup łóżka piętrowego. Starsza córka może spać na górze, młodsza na dole. Postaraj się spersonalizować otoczenie snu dziewczynek. Wybierz dla nich inne pościele albo dekoracje ścian przy łóżku. Dzięki temu obie mieszkanki pokoju będą zadowolone z własnej przestrzeni, dopasowanej do ich aktualnych zainteresowań.

pokój dla sióstrPo drugie, przestrzeń do zabawy. Małe dziewczynki potrzebują miejsca, aby miło spędzać czas. Pamiętaj zatem, by nie zagracać ich pokoju ani nie umieszczać w nim zbyt dużej ilości mebli. Najbardziej liczy się przestrzeń! Na wolnym środku pokoju można układać puzzle, bawić się lalkami, budować z klocków oraz odgrywać role. Aby zabawki nie przeszkadzały dziewczynkom na co dzień, zainwestuj w praktyczne skrzynie. Takie pojemniki nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają na uporządkowanie wszystkich dziecięcych zasobów.

Po trzecie, miejsce na ubrania. Jeśli w pokoju dziewczynek ma stanąć szafa pamiętaj, by wybrać bezpieczny, stabilny model. Rozbawione dzieci mogą wpaść na mebel, który absolutnie nie powinien się chwiać czy przewracać. Dobrym pomysłem jest przymocowanie szafy lub komody na ubrania do ściany. To pozwoli wykluczyć możliwość upadku mebla. Jeśli metraż pokoju na to pozwala, pomyśl o małej garderobie dla córek. Dziewczynki lubią przebieranki i będzie to dla nich kolejna okazja do zabawy.

Pokój dla przedszkolaka i ucznia

starsza siostraStarsze dzieci także potrzebują porządnych łóżek, komody i przestrzeni do zabawy. Jednak w ich przypadku pojawia się nowa przestrzeń w pokoju, a mianowicie miejsce do nauki. Zaplanuj zatem, najlepiej przy oknie, dwa biurka z krzesłami. Dlaczego dwa, skoro przedszkolaki nie odrabiają jeszcze lekcji? Odpowiedź jest prosta.

Każde z dzieci powinno mieć miejsce do pracy. Maluch może przy biurku malować, a starszak ? zajmować się zadaniami domowymi. Poza tym podwójny blat sprawi, że dziewczynki nie będą kłóciły się o to, która w danej chwili może przy nim zasiąść. Same zalety!

W przypadku starszych dzieci pomyśl także o tym, by pokój oddawał różnice między siostrami oraz akcentował ich indywidualność. To bardzo ważne! Zwróć uwagę, czym interesuje się starsza dziewczynka i zadbaj, aby znalazło to odzwierciedlenie w połowie rzeczy w pokoju. Jeśli na przykład pasjonuje się jazdą konną, zamów adekwatną pościel, dekoracje i książki.

Możesz także podzielić pokój kolorami ścian ? niech połowa będzie w ulubionej barwie uczennicy, a połowa ? przedszkolaka. Dzięki temu każda z dziewczynek poczuje się ważna, a co najistotniejsze, zżyje się z pokojem i pogodzi z koniecznością dzielenia go z siostrą.

Podsumowanie

Zaaranżowanie wspólnego pokoju dla dwóch dziewczynek to wyzwanie. Jeśli jednak zrobisz to mądrze, osiągniesz wspaniały efekt. Wnętrze dopasowane do różnych potrzeb, a przy tym funkcjonalne i bezpieczne, na pewno spodoba się Twoim córkom i sprawi, że chętnie będą spędzały czas razem.

Leave a Comment