Jak wykorzystać palety drewniane w ogrodzie?

Palety drewniane kojarzą się przede wszystkim z konstrukcją, która ułatwia przewożenie i składowanie różnych towarów. Produkty ustawiane na palecie układa się piętrowo jedne na drugich, tak by całość była stabilna. Palety ładuje się na samochody ciężarowe, jak również stawia w magazynach.

Nietypowe wykorzystanie palet

palety produkcyjneDzięki nietypowej budowie można je łatwo ,,chwycić? wózkiem widłowym i przewieźć w wyznaczone miejsce. Jednak wykorzystanie palet jest dużo szersze niż tylko przewóz i magazynowanie towarów. Co na przykład zrobić z paletami, które są już tak zużyte że nie udźwigną dużego ciężaru? Albo mają pęknięte jedno przęsło? Nic straconego. Zawsze można je ponownie wykorzystać, szczególnie w przydomowym ogrodzie. Polecane palety produkcyjne świetnie się sprawdzą jako miejsce do sadzenia roślin. To duża przenośna doniczka, która ma jeszcze idealnie wyrobione miejsce do sadzenia ? pomiędzy przęsłami. Wtedy wiadomo, że rośliny będą rosły w odpowiedniej odległości od siebie. A w razie czego taki ,,ogródek? zawsze można przenieść albo zlikwidować. Druga ciekawa propozycja to huśtawka. Nie tylko dzieci je kochają, ale dorośli też. Jednak huśtawki metalowe ogrodowe są dosyć kosztowne.

palety produkcyjneZ kolei huśtanie się na oponie, czy sznurki jest dobre dla maluchów, ale niekoniecznie dla osoby dorosłej. Z jednej palety zrobi się siedzisko, a z drugiej oparcie. Do palety można zamocować zarówno łańcuchy, jak i grube sznury jutowe. Potem całą konstrukcję wiesza się na dużym konarze lub też można podwiesić na tarasie/balkonie na suficie. Trzecia opcja na wykorzystanie palet to budowa drobnej architektury ogrodowej. Domek narzędziowy na sprzęty ogrodowe, buda dla psa, czy domek do zabawy jako ,,baza? dla dzieci będą na pewno stylowo się prezentowały,a do tego będą bardzo funkcjonalne. Takie konstrukcje są proste do wykonania. Wystarczy wziąć trzy palety na ścianki i jedną na sufit i gotowe. ,,sufitowa? paleta może być położona na płasko lub przecięta na pół i złożona w literę V, tak by dach był dwuspadowy. W ogrodzie z palety drewniane mogą służyć też jako podstawa tarasu, stoliki, czy siedziska. Osoba kreatywna na pewno znajdzie jeszcze mnóstwo innych zastosowań dla palet produkcyjnych.

Nawet jeśli paleta nie jest już nowa to nadal można ją wykorzystać, tylko w nieco inny sposób. Palety zarówno w wersji naturalnej, jak i pomalowane na dowolny kolor będą stylowa dekoracją w ogrodzie. Nie kosztują one wiele, czasem można je nawet dostać za darmo od osób które chcą się ich pozbyć. Tym bardziej warto je wykorzystywać.

Więcej na https://tpdfrankowski.pl/

Leave a Comment