glebogryzarka hecht

Jak wybrać odpowiednią glebogryzarkę?

Posiadając ogród bądź warzywnik niezbędny jest zakup urządzeń, które pomogą w zachowaniu dobrej kondycji ziemi. Co roku musi ona zostać odpowiednio przygotowana, tak by rośliny, które będą zasadzone, czy zasiane mogły się w niej prawidłowo rozwijać i czerpać z niej jak najwięcej substancji odżywczych.

Glebogryzarka znanej marki

 glebogryzarka hechtJednym z bardzo przydatnych urządzeń jest kultywator, który zwany jest również glebogryzarką. Za pomocą specjalnego systemu noży, które się obracają potrafi wgryźć się w ziemię na osiemnaście do dwudziestu centymetrów. Dzięki temu gleba, w której przez ostatni rok rosły rośliny, może zostać przygotowana na kolejny sezon, pod następne uprawy. Ponadto za pomocą kultywatora do ziemi przedostaje się nie tylko powietrze, ale również jest w stanie wymieszać ją z sztucznymi nawozami, czy też kompostem. Obecnie na rynku najbardziej popularna jest nowoczesna glebogryzarka Hecht. Firma ta posiada w swoim asortymencie bardzo dużo modeli tych urządzeń, dzięki temu bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie. Kultywatory mogą być zaopatrzone w dwa, cztery bądź sześć noży. Różnią się również wagą, która waha się od 7, do nawet 70 kg. Ważne są również obroty silnika, które wpływają na jego moc, a to z kolei na całościową pracę. W związku z tym niektóre noże będą w stanie obracać się 220 razy na minutę, a niektóre nawet 5 tysięcy.

 glebogryzarka hechtPonadto glebogryzarki mogą być używane do pracy prawie przez cały rok. Wiosną będą niezawodne w odpowiednim przygotowaniu ziemi pod uprawę roślin, a jesienią pomogą w odpowiednim użyźnieniu jej, tak by była gotowa na kolejny sezon i spokojnie przeczekała zimę. W sklepach branżowych znajdziemy również wiele dodatkowych akcesoriów, które przygotowała firma Hecht. Są to takie narzędzia jak: kopaczki do ziemniaków, pługi czy radła, a nawet koła pomocnicze, dzięki którym poruszanie się po trudnych powierzchniach stanie się łatwiejsze. Oczywiście przy wyborze odpowiedniego kultywatora najważniejsze jest to, na jak dużym obszarze ma pracować oraz jaki jest stan gleby. Jeśli jest to mała powierzchnia i w jej okolicy znajduje się sieć elektryczna, to bez problemu poradzi sobie z nią elektryczna glebogryzarka, która jest bardzo łatwa w użyciu i nie potrzebuje większej konserwacji. Kiedy ziemia, która musi zostać obrobiona jest oddalona od domu, najlepszym rozwiązaniem może okazać się urządzenie, które będzie wyposażone w silnik spalinowy.

Przed kupnem danego kultywatora należy upewnić się na jakim obszarze będzie używany i jak często. Posiadając te informacje można wybrać sprzęt, który spełni swoje zadanie i dodatkowo będzie służyć przez wiele lat. Należy również pamiętać o czyszczeniu glebogryzarki po jej życiu, oraz odpowiedniej konserwacji, która zapewni jej zabezpieczenie na zimę.

Leave a Comment