rozdzielnia budowlana

Jak rozpoznać porządną rozdzielnicę budowlaną?

Wybór odpowiedniej rozdzielnicy budowlanej wielu osobom sprawić może poważne problemy. Wpływać może na to przede wszystkim fakt, że na rynku dostępnych jest aktualnie wiele zróżnicowanych rodzajów takich właśnie urządzeń. Mogą się one między sobą widocznie różnić przede wszystkim pod kątem pewnych szczególnych parametrów.

 

Jaką rozdzielnie budowlana wybrać

 

rozdzielnia budowlanaOczywiście tylko część z nich będzie miała jakiekolwiek znaczenie dla przyszłego użytkowania. Do jednych ze zdecydowanie bardziej istotnych należy z pewnością ilość gniazd, które zastosowane zostały w danej erbetce. To ile gniazd będzie w takiej sytuacji dobrym wyborem zależne być powinno od miejsca zastosowania danej rozdzielnicy. W przypadku tych najmniej wymagających zastosowań, na przykład altany z pewnością w pełni wystarczająca okaże się rozdzielnica wyposażona w zaledwie jedno gniazdo jednofazowe i jedno trójfazowe. Im bardziej profesjonalne zastosowania dla danej erbetki tym większą liczbę gniazd powinna ona posiadać.

Na budowie powinno się więc korzystać na przykład z tej wyposażone w 4 gniazda 1f i dwa gniazda 3f. Tak naprawdę w takiej sytuacji im więcej gniazd będzie posiadać porządna rozdzielnica budowlana tym lepiej. Kolejnym bardzo ważnym parametrem przy wyborze rozdzielnicy jest to, jakie zabezpieczenia zostały w jej przypadku zastosowane. W najtańszych sprzętach tego właśnie typu praktycznie nie występuje żadne zabezpieczenie co powodować może spore zagrożenie dla użytkowników jak również wszelkich urządzeń, które do erbetki zostały podłączone. Zastosowane w przypadku rozdzielnicy zabezpieczenia koncentrować się powinny przede wszystkim na gwarantowaniu ochrony przed przepięciami. Oprócz tego powinny one ułatwiać szybką reakcję w przypadku wystąpienia sytuacji niebezpiecznej pozwalając na automatyczne odcięcie źródła zasilania. Profesjonalna rozdzielnica budowlana wyróżniać się powinna również z pewnością odpowiednio wzmocnioną obudową. Jej solidność przede wszystkim potwierdzić będzie spełnianie przez nią wymogów certyfikacji IP. W obecnym czasie coraz bardziej zwiększa się świadomość jakimi parametrami powinny się cechować rozdzielnice budowlane.

Do tych zdecydowanie najważniejszych w większości przypadków należeć będą zabezpieczenia w które sprzęt ten zostanie wyposażony. Prócz tego bardzo istotną rolę odgrywać będzie jego odpowiednio solidna i umocniona obudowa. Tylko w takiej sytuacji będzie można zyskać pewność, że dana erbetka okaże się odpowiednio przydatna w przypadku zdecydowanej większości możliwych dla niej zastosowań.

Więcej na: https://www.partnersite.eu/

Leave a Comment