naprawa rolet antywłamaniowych

Jak przebiega naprawa rolet?

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne są często wybierane nie tylko przez przedsiębiorców, ale także przez klientów indywidualnych. Solidna, trwała roleta chroni jednak nie tylko przed potencjalnym włamaniem. Osłania okno przed mrozem i zatrzymuje chłodne powietrze, pozwala zaciemnić pomieszczenie o każdej porze dnia, jak również chroni je przed zbiciem np. kopniętą piłką.

Niezbędna naprawa rolet

naprawa rolet antywłamaniowych Koszt takich rolet zawsze jest nieco wyższy niż w przypadku zwykłych żaluzji, jednak jest to inwestycja, która się zwróci. Niestety, nawet najdroższe rolety mogą się zepsuć. Wtedy sprawna naprawa rolet antywłamaniowych w Warszawie czy innym mieście jest niezbędna. W końcu nikt nie chce siedzieć cały dzień ze spuszczonymi roletami. Jakie usterki dotykają rolety i jak się ich pozbyć? W okresie zimowym rolety mogą przymarzać. Marznące opady, śnieg, szron sprawiają, że roleta przymarza do prowadnic lub do parapetu. Wiele osób nie zauważa, że pancerz rolety jest oblodzony tylko od razu zabiera się za jej podciąganie. W ten sposób może dojśc do zerwania linki lub do przegrzania silnika, w przypadku rolet sterowanych elektrycznie. Także ciągnięcie pod złym kątem lub zbyt mocno linki może sprawić, że będzie się ona przecierać, aż w końcu się zerwą. To także popularna przyczyna usterek rolet. Wtedy nie da się ich podciągnąć ani opuścić. Czasem roleta działa tylko połowicznie, na przykład można ją opuścić do połowy. Wtedy zapewne trzeba wymienić rolkę od linki.

naprawa rolet antywłamaniowych Warto zaznaczyć, że sama wymiana linki nie trwa długo i nie jest droga. Jednak w przypadku przegrzania obwodów w silniki układu sterującego musimy się nastawić na dłuższą i droższą naprawę. Awaria rolet może dotyczyć także kasety w której jest ona zamknięta. Kaseta może znajdować się zarówno wewnątrz (rozwiązanie starszego typu), jak i na zewnątrz (nowoczesne, zalecane opcje). Kaseta może się na przykład rozszczelnić, przez co będzie dostawał się tam piach i brud, który może negatywnie wpływać na roletę (rysować ją), jak i na linki (będą się przecierać szybciej). W przypadku kasetki wewnętrznej problemem może być przepływ chłodnego powietrza z dworu. Tymczasowo można szczelinę zakleić taśmą, jednak w dłuższej perspektywie lepiej jest skorzystać z pomocy ekspertów od napraw rolet.

Warto też pamiętać, że lepiej jest dbać o rolety zawczasu niż później martwić się o naprawy. Nie powinno się za mocno ciągnąć linek, warto sprawdzać, czy roleta nie jest oblodzona, czy też oczyścić prowadnice by roleta mogła być swobodnie opuszczana. W ten sposób rolety zawsze będą sprawne.

Leave a Comment