pranie tapicerki

Jak powinno się prać tapicerkę?

Tapicerka samochodowa powinna być regularnie i odpowiednio skutecznie oczyszczona. W przeciwnym wypadku bowiem, bardzo szybko może dojść do utrwalenia się wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Aby skutecznie ją oczyścić, konieczne jest użycie dedykowanych środków, umożliwiający zadbanie o fotel, lub tablicę rozdzielczą.

Dlaczego warto prać tapicerkę?

pranie tapicerkiGłównym błędem popełnianym przy czyszczeniu tapicerki, jest używanie tego samego środka do oczyszczania całego wnętrza samochodu. Niestety, może to powodować na przykład powstawanie nieestetycznych przebarwień, czy doprowadzić do popękania powierzchni skóry. Aby temu zapobiec warto znaleźć firmę, która wykonuje szybkie pranie tapicerki – Wrocław jest miastem, gdzie taką firmę można znaleźć bez większych problemów. W skuteczności takich firm sprzątających najważniejsze jest używanie odpowiednich środków, od dużej skuteczności oraz łagodności. I tak, do czyszczenia foteli w samochodzie, firmy te stosują dedykowane pianki. Maja one tę właściwość, że w kontakcie z brudem zmieniają się w proszek, który jest bardzo łatwo usunąć przy pomocy odkurzacza. Wielkość tego rodzaju, wysokiej jakości produktu, jest w stanie bez większego problemu poradzić sobie nawet z tak trudnymi zabrudzeniami, jak tymi po długopisie.

tapicerkaTaką piankę można jednak wykorzystywać jednak jedynie w przypadku tej tapicerki, która wykonana została z weluru. W przypadku tej skórzanej, kluczowe jest użycie dedykowanych mleczek, lub kremów do skóry. Mają one za zadanie nie tylko skutecznie oczyścić jej powierzchnię, ale także doskonale ją nawilżyć, czy też odżywić. Regularne stosowanie takich preparatów może sprawić, że skórzana tapicerka będzie w znacznie mniejszym stopniu podatna na powstawanie pęknięć. W przypadku tych elementów tapicerki, które zostały wykonane z tworzywa bardzo ważne jest, by nie doprowadzić do ich zbytniego nabłyszczenia. Może to spowodować, że słońce będzie się odbijać, na przykład w tablicy rozdzielczej auta, znacznie utrudniając jazdę. Do czyszczenia takich właśnie elementów, warto wybrać produkty matujące, w opakowaniu z atomizerem.

Aby skutecznie zadbać o tapicerkę samochodową, bardzo ważne jest jej regularne oczyszczanie. W przypadku problemów z pozbyciem się pewnego rodzaju zabrudzeń, warto zadanie czyszczenia tapicerki, zlecić jej profesjonalnym firmom sprzątającym. Mają one zazwyczaj do dyspozycji, znacznie bardziej skuteczne, a jednocześnie łagodnie działające detergenty. Co więcej, w przypadku różnych elementów tapicerki, powinny być stosowane zupełnie różne kosmetyki.

Więcej informacji na stronie www.pogromcyplam.pl!

Leave a Comment