panel na podczerwień

Jak działa panel na podczerwień?

Społeczeństwo w którym żyjemy jest coraz bardzie uświadomione ekologicznie i świadome zagrożeń jakie mogą wynikać z braku proekologicznego trybu życia. Staramy się jednocześnie wykorzystywać nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania. Obecnie jednym z najnowszych trendów są panele na podczerwień za pomocą których ogrzewamy nasze domy i mieszkania.

Panel w wielu rozmiarach

panel na podczerwieńWiele osób jednak zastanawia się w jaki sposób ten typ ogrzewania działa. Ogrzewanie na podczerwień bardzo często porównywane jest to naturalnego ogrzewania ziemskiego czyli promieni słonecznych. Wydajny panel na podczerwień funkcjonuje na zasadzie energii promieniowania, która rozprasza się w pomieszczeniach w formie najprostszych fal elektromagnetycznych. Mechanizm działania jest bardzo podobny do światła ponieważ może ulec odbiciu, pochłanianiu oraz skupieniu. W przypadku tego typu energii powietrze staje się nośnikiem ciepła, które jest pochłaniane przez wszystkie organizmy żywe w procesie absorpcji. Wydajny panel na podczerwień generuje ciepło w taki sposób, że temperatura w całym ogrzewanym pomieszczeniu jest bardzo mało zróżnicowana. W związku z tym ma to bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka ponieważ nie występuje zjawisko zimnych stóp i gorącej głowy. Używanie w domach oraz mieszkaniach tego typu paneli praktycznie całkowicie eliminuje cyrkulację powietrza, a tym samym zmniejsza się ilość krążącego kurzu.

panel na podczerwieńZatem jest to idealne rozwiązanie dla alergików oraz osób ceniących sobie higieniczny tryb życia. Mimo tego, że ogrzewanie na podczerwień nie podgrzewa powietrza jonizuje je. Wydajny panel na podczerwień możemy kupić w bardzo wielu rozmiarach, kształtach oraz wersjach kolorystycznych. Większość producentów oferuje nadrukowanie grafik oraz wzorów przygotowanych według projektu indywidualnego klienta. Istnieje również opcja nadrukowania warstwy lustrzanej dzięki czemu taki panel idealnie sprawdzi się w małej łazience. Montaż tego paneli jest bardzo prosty wystarczy tylko mieć odpowiednio przygotowaną instalację elektryczną. Reasumując stosowanie wydajnych paneli na podczerwień jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfortowy oraz oszczędny tryb życia.

Ten typ ogrzewania jest zasadniczo bez obsługowy i nie ma potrzeby częstego serwisowania go. Dodatkowo należy tutaj wspomnieć że powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych przy pomocy paneli na podczerwień nie ulega zbytniemu wysuszeniu. Rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne i montowane w większości nowo budowanych domów oraz remontowanych mieszań.

Leave a Comment