domowa klimatyzacja Lublin

Jak dobrać klimatyzację do domu?

Klimatyzacja jest urządzeniem wyjątkowo pomocnym szczególnie w okresie upalnych, wysokich temperatur latem lub późną wiosną. Dodatkowo stanowi efektywną alternatywę dla wentylatorów, ponieważ ochładzane jest całe pomieszczenie lub mieszkanie, a nie wyłącznie miejsce, do którego dociera strumień powietrza wytworzonego przez poruszające się śmigło. Jak się jednak okazuje, klimatyzacja powinna być odpowiednio dobrana do wielkości pomieszczenia, gdyż zbyt mocne urządzenie okaże się nieekonomiczne.

Odpowiednia klimatyzacja domowa

klimatyzacja domowa LublinUpalna pogoda może spowodować w niektórych sytuacjach problemy z koncentracją przekładające się na nieproduktywność. Jeszcze inną, znacznie gorszą możliwością jest także prezgrzanie organizmu, co może doprowadzić nawet do wystąpienia udaru. By tego uniknąć, efektywna może okazać się klimatyzacja domowa z Lublina, jednak warto ją odpowiednio dobrać do danego pomieszczenia. W tym celu istotne jest przeanalizowanie takich czynników jak kubatura, poziom nasłonecznienia, sprawdzenie wykorzystanych rozwiązań termoizolacyjnych czy umiejscowienie danego mieszkania. Aby urządzenie chłodzące mogło działać w sposób maksymalnie efektywny, powinno mieć odpowiednią moc w stosunku do wymienionych wcześnie parametrów, w innym przypadku niestety jego efektywność okaże się niższa, aniżeli powinna być.

domowa klimatyzacja LublinDo odpowiedniego dobrania klimatyzatora warto także zapamiętać istotną zasadę, zakładającej, że na każdy 1 metr kwadratowy pomieszczenia przypada jedna dziesiąta kilowata, co w przeliczeniu oznacza, że 1 kilowat powinien być stosowany na 10 metrów kwadratowych lokalu. Są jednak drobne wyjątki, o których należy pamiętać – gdy pomieszczenie ma słabą izolację lub sąsiaduje z kuchnią, moc powinna wynosić 110-120 procent; w przypadku intensywnego nasłonecznienia moc powinna mieć 120-130 procent, a w przypadku usytuowania na poddaszu wyliczona moc powinna wynosić 130-150%, by urządzenie mogło chłodzić w efektywny sposób. Wśród dodatkowych czynników warto wymienić jeszcze też ilość osób zamieszkujących w danym miejscu, a także ilość posiadanego sprzętu elektronicznego.

W przypadku chęci zamontowania klimatyzatora najefektywniejszym rozwiązaniem może okazać się zasięgnięcie rady fachowca. Dzięki temu uniknie się ewentualnych błędów oraz pomyłek, które w praktyce doprowadziłyby nawet do strat finansowych. Ponadto wcześniej wspomniany profesjonalista zaoferuje pomoc przy montażu, w związku z czym urządzenie zostanie poprawnie zainstalowane bez wystąpienia żadnych awarii lub nieprawidłowości. Rozwiązanie tego typu okaże się w pełni skuteczne.

Leave a Comment