daszek nad drzwi

Ile kosztują daszki nad drzwi?

Wbrew pozorom daszek nad drzwi pełni nie tylko funkcję dekoracyjną. Jego głównym zadaniem jest ochrona drzwi wejściowych przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli nad drzwiami nie ma daszku, wówczas producent może nie wymienić ich na gwarancji w przypadku zniszczenia zewnętrznej powłoki. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV emitowane przez słońce sprawia, że warstwa wierzchnia drzwi zewnętrznych płowieje i się kruszy. Prawidłowo zamontowany daszek chroni drzwi przez cały rok. Prosty daszek nad drzwi wejściowe można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Daszek nad drzwi i jego cena

daszek nad drzwiBędzie on spełniał swoją funkcję, chociaż za bardziej estetyczne konstrukcje trzeba zapłacić więcej. Do produkcji daszków używa się różnych materiałów ? głównie tworzyw sztucznych i metalu. Konstrukcja nośna może być wykonana ze stali pokrytej ochronną warstwą cynku i lakieru lub z aluminium. W drugim przypadku daszek jest równie wytrzymały i lżejszy. Zadaszenie zwykle wykonuje się z tworzywa sztucznego, na przykład poliwęglanu komorowego. Jego grubość to od 4 do 10 milimetrów. Grubsza płyta jest w stanie bez problemu wytrzymać nawet intensywne opady gradu. Przyciemniane szkło wygląda elegancko, ale ryzyko, że się zniszczy, jest wysokie. W takiej kwestii jak daszek nad drzwi jaka cena będzie optymalna, zależy od budżetu i potrzeb.

daszek nad drzwiChcąc dopasować daszek do eleganckiej i nowoczesnej architektury, trzeba będzie wydać więcej. Nowoczesne daszki ze ścianką mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Przed zakupem daszku warto sprawdzić, czy jego zadaszenie ? jeśli jest częściowo przezroczyste ? posiada odpowiedni filtr UV. Montaż daszku można przeprowadzić samodzielnie lub zlecić to fachowcom. W drugim przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że koszt wzrośnie. Na zamontowanie go w standardowych warunkach powinny wystarczyć dwie godziny. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i sposób mocowania wsporników. W dużej mierze to właśnie od nich zależy, czy daszek będzie stabilny i bezpieczny.

Droższe daszki posiadają zintegrowane rynny, które odprowadzają wodę. Dzięki temu osoby, które stoją pod daszkiem lub właśnie pod niego wchodzą, nie zmokną. Kąt zadaszenia powinien wynosić przynajmniej 10 stopni, żeby zapewnić właściwe odprowadzanie wody. Daszek należy zamontować na wysokości do 20 centymetrów ponad drzwiami wejściowymi do budynku. Zamontowanie go wyżej jest możliwe, ale wówczas musi on być dłuższy, żeby chronić całe drzwi przed promieniami słonecznymi. Stelaże daszków maluje się na różne kolory z palety RAL.