Fototapety dalekiego zasięgu

Nie wszystkim dane jest zamieszkać w obszernym domu, dla zdecydowanej większości przeznaczeniem stają się mieszkania: większe lub mniejsze, a czasem wręcz miniaturowe. Jednak nie warto się załamywać zwłaszcza, że małe mieszkanie nie jest tego wystarczającym powodem. W tym artykule udowodnimy, że przy udziale dobrej woli i mocnego pomysłu, jesteśmy w stanie osiągnąć ogromny efekt, nie narażając swojego rodzinnego budżetu na niebotyczne koszty.

Najnowsze trendy: co wybrać w roku 2019?

Już niedługo wkroczymy w nowy rok i otoczą nas zewsząd najnowsze trendy aranżacyjne, warto więc słowem wstępu nieco o nich wspomnieć. Rok 2019 przyniesie nam przede wszystkim kolory. Prym wieść będą pastele i kolory natury. Towarzyszyć im będą mocne i wyraziste akcenty, jednak będzie to rozwiązanie dla odważnych. Chociaż klasyczna biel nadal będzie mieć swój udział w wystroju wnętrz, będzie ona skazana na pozostanie w cieniu i przyjęcia roli tła dla swoich bardziej napigmentowanych koleżanek. Nowy rok przygotował dla nas relaksujące i spokojne kolory rozmytego błękitu, jasnożółtego i liliowego, jednak dla osób, które barwy kojarzą z ulubionym jedzeniem trafniejszym wyborem okażą nie naturalne odcienie: czekolada, karmel, kawa, miód czy brzoskwinie.

Wspomniane przez nas wyrazistości sprawdzą się w większych pomieszczeniach lub jako dekoracja. Będziemy tu mieć do czynienia z czernią, szmaragdową zielenią, głębokimi granatami i fioletem. Chociaż elementy nowoczesności nadal będą mile widziane, zostaną one ocieplone. W naszych mieszkaniach docenione zostaną ozdoby metalowe, szklane lub papierowe- najlepiej połączone ze sobą. Również meble stają się przychylniej nastawione: rezygnujemy z zimnych materiałów i ostrych kantów na rzecz krągłych kształtów i miękkiego obicia.

Rok 2019 pełen jest elegancji i luksusu, a więc muszą być takie i meble. Najbardziej pożądane będą te wykonane m.in. z oryginalnego metalu, luksusowego drewna (np. heban) czy kamienia (czarny marmur). Uwielbiany dotąd styl skandynawski ustępuje miejsca maksymalizmowi. Nasze aranżacje powinny łączyć ze sobą elegancję, ale i nowatorski pazur, a więc warto zdecydować się na przykuwające oko dekoracje (duże kwiaty, poduszki) oraz okazałe nadruki ścienne.

Widok łudząco przyciągający

Pozostając przy temacie okładzin ściennych, przygotowaliśmy kilka atrakcyjnych informacji, zwłaszcza dla osób, które swoje ukochane mieszkanka posiadają w wersji mini lub medium. Nasze domostwa niestety nie są na tyle elastyczne aby w kilka chwil zmieniać ich wielkość, jak ma to miejsce w niektórych grach komputerowych, jednak zawsze możemy z powodzeniem wprowadzić kilka zmian odnośnie wizerunku jego wnętrza. Na ogół nie jest to interwencja bolesna dla nas czy naszego portfela, dlatego więc warto przemyśleć zaktualizowanie aranżacji. Aby kompletnie zmienić styl naszego lokum nie potrzebne nam są drogie remonty, przebudowa czy zakup mebli i dodatków, które zostały okrzyknięte jako modne. To miłe wpasowywać się w aktualne trendy, jednak należy pamiętać, że zmieniają się one z roku na rok, a my w swoim mieszkaniu mamy czuć się swobodnie.

Fototapety przestrzenne to okładziny pozwalające na diametralną i praktycznie nieinwazyjną zmianę najbliższego otoczenia, przy stosunkowo niskich kosztach zakupu i montażu. Fototapety pomogą nam od nowa określić styl wnętrza: w kilka chwil może on przeistoczyć się w nowoczesny loft wykładany cegłą, futurystyczne pomieszczenie ze ścianami pełnymi geometrycznych wzorów, baśniową krainę rodem z tysiąca i jednej nocy lub romantyczny pokój z widokiem na wieżę Eiffla.

Wszystko zależy od naszych upodobań i kreatywności. Zdecydowanie największą zaletą tego rozwiązania jest to, iż może ona uczynić nasze wnętrze większym, niż jest w rzeczywistości. Odpowiednio dobrane fototapety powiększające wnętrze są w stanie przeistoczyć niewielki pokoik w przedsionek prowadzący do zupełnie innego miejsca.

W tym celu wybierane są przede wszystkim fototapety z motywem okien, bram lub drzwi: rozciągający się za nimi widok sprawia wrażenie, iż jest to przedłużenie mieszkania, a nas dzieli zaledwie krok od przekroczenia progu prowadzącego na ruchliwą ulicę, elegancką salę bankietową czy do wiecznie zielonego ogrodu. Fototapety optycznie powiększające pomieszczenia to nie tylko ?portale? prowadzące do innej strefy.

Mogą one być ?przedłużeniem? naszego wnętrza, w oryginalny sposób akcentując głębię. Tego typu fototapety powiększające pokój posiadają temat oddalającego się krajobrazu: ma to dać obserwatorowi złudzenie rozciągającego się na szeroką skalę pomieszczenia. Wybiera się do tego celu motyw dróg, mostów czy tuneli, najważniejsze, aby obserwator widział na samym końcu punkt odniesienia, który mógłby świadczyć iż być może właśnie tam znajduje się koniec pomieszczenia.

Podsumowanie

Fototapeta powiększająca nie musi dodawać do pomieszczenia dodatkowych metrów lub wręcz kilometrów odległości. Czasami wystarczy iż nadaje głębi i przestrzenności. Sprawdza się to zarówno w małych jak i większych mieszkaniach. Może okazać się, że nasza wnęka na drewno kominkowe jest tak naprawdę szafką ukrywającą buty, a za ścianą prysznica czyha na nas złowroga ośmiornica, której macki już czujnie wspinają się po murach.

Leave a Comment