Eleganckie panele wykonane z dębu

Współcześnie coraz więcej osób powraca do standardowych, niegdyś szalenie popularnych paneli drewnianych, które idealnie sprawdzają się zarówno w sypialni, jak i kuchni. Dobrze zaimpregnowane drewno nie tylko prezentuje się nadzwyczajnie elegancko, ale również charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, zarysowania czy pęknięcia, czym nie mogą niestety pochwalić się delikatne, ceramiczne płyty.

Efektowne panele dębowe

 panele dąb rustykalnyPrzy wyborze drewnianych paneli należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj drewna, który został wykorzystany podczas produkcji. Nie ulega wątpliwościom, że choć tanie panele drewnopochodne wykonane najczęściej ze sprasowanych odpadów różnych gatunków drewna, bardzo dobrze imitują wygląd naturalnego surowca, to jednak ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Dlatego też zaleca się wybór paneli wykonanych jedynie z naturalnych surowców wysokiej klasy, które posłużą nam przez wiele lat. Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się dziś solidne, wytrzymałe, eleganckie panele dąb rustykalny to idealny przykład drewna, które nie tylko prezentuje się nad wyraz efektownie, ale również wyróżnia się wyjątkową trwałością. Solidne drewno dębowe słynie bowiem z niesamowitej twardości, która automatycznie wpływa na jakość wykonanych z tego surowca paneli.

 panele dąb rustykalnyChoć za solidne drewno dębowe musimy zapłacić odpowiednio wysoką cenę, to jednak inwestycja ta z całą pewnością nam się opłaci. Dobrze zaimpregnowane drewno dębowe, które będziemy systematycznie pielęgnować i nabłyszczać za pomocą specjalistycznych, profesjonalnych preparatów, z całą pewnością zachowa swoje właściwości na długie lata. Warto również wspomnieć o tym, iż surowiec ten można obrabiać na dowolne sposoby. Idealnym przykładem są chociażby fabrycznie postarzane panele, które idealnie sprawdzą się w przestrzeniach, w których dominuje szalenie modny obecnie styl rustykalny. Nurt ten odnosi się ściśle do natury, w pomieszczeniach utrzymanych w stylistyce rustykalnej dominuje więc naturalne, surowe drewno, lniane materiały przyozdobione haftem czy też naturalne rośliny.

Drewno dębowe jest więc niezwykle trwałe i wytrzymałe, nic więc dziwnego w tym, że wykorzystywane jest ono obecnie do produkcji solidnych mebli oraz paneli podłogowych, które kojarzą się z elegancją. Na samym końcu warto także zaznaczyć, iż surowiec ten można również z powodzeniem barwić na rozmaite kolory. Zdecydowanie najbardziej pożądane są jednak klasyczne panele dębowe o charakterystycznej, pełnej barwie, którą nie sposób podrobić.

Leave a Comment