schody

Dlaczego warto korzystać ze schodowego czujnika ruchu?

W obecnym czasie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się automatycznie działające systemy oświetlenia, oparte o zastosowanie czujnika ruchu. Z takich właśnie typów oświetlenia korzysta się szczególnie w ciągach komunikacyjnych różnych budynków, na przykład na klatkach schodowych. Dzięki nim można znacznie zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo, przy jednoczesnym zmniejszonym zużyciu energii.

Czujnik ruchu na schodach

schodyCiągi i szlaki komunikacyjne w budynkach, niezależnie od ich przeznaczenia powinny być odpowiednio oświetlone. Dzięki temu zwiększa się ich transparentność przy jednoczesnym znacznym podniesieniu poziomu bezpieczeństwa całego budynku. Zastosowanie takich metod wpływa również bardzo pozytywnie na umożliwienie bardziej komfortowego i ułatwionego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Oczywiście zdecydowanie najważniejszym elementem takiego rodzaju oświetlenia jest polecany czujnik ruchu – schodowy jest w tym momencie tym najbardziej popularnym. Dzięki niemu światło będzie mogło automatycznie włączać się w każdej sytuacji, kiedy czujnik wykrywa ruch.

schody z czujnikiem Na podobnej zasadzie działać będzie automatycznie wyłączanie się oświetlenia, kiedy czujnik nie będzie wykrywał w bezpośrednim sąsiedztwie poruszającego się obiektu. Dzięki temu właśnie będzie można swobodnie korzystać z klatki schodowej nawet nocą, bez konieczności poszukiwania włącznika światła. Instalacja tego typu jest również doskonałym sposobem na zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną. Wyłącza ona światło w każdej sytuacji, kiedy nie jest ono potrzebne co zmniejsza zużycie prądu. Same zapotrzebowanie na energię przez tą właśnie instalację jest również ograniczone i wynosi średnio 2-3 W. Nowoczesne czujniki tego właśnie typu wyróżniają się wysoką dokładnością. Można przy ich pomocy regulować zakres ich działania do własnych potrzeb. Cechą je wyróżniającą okazuje się być również bardzo wąskie pole detekcji. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych rodzajów wspomnianych czujników. Chodzi tutaj przede wszystkim o te typu PIR, mikrofalowe oraz aktywne optycznie.

Korzystanie z oświetlenia wspomaganego przez czujniki ruchu staje się obecnie niezwykle popularne. Wszystko ze względu na fakt, że ich praca okazać się może bardzo korzystna dla większości osób, którym zależy przede wszystkim na oszczędności zużycia energii, jak również najbardziej komfortowym korzystaniu z takich miejsc budynku jak klatki schodowe. Dostępnych jest obecnie wiele różnych rodzajów opisywanych czujników sprawdzających się bardzo dobrze w różnych zastosowaniach.

Więcej na: https://halogen.pl/

Leave a Comment