ozdobne litery

Dekoracje pełne uroku ? ozdobne litery na ścianę

Upiększanie ścian w domu jest kreatywnym zajęciem. Można je ciekawie pomalować lub okleić ładną tapetą i przystroić obrazami, zdjęciami czy plakatami. Jednym z nowszych trendów w obszarze dekorowania ścian jest przyklejanie do nich ozdobnych liter, które układają się w imiona domowników lub w ważne dla nich hasła.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak do różnych pomieszczeń dobrać ozdobne litery na ścianę oraz własnoręcznie wykonać bawełniany napis, koniecznie przeczytaj ten artykuł do samego końca.

Kilka słów o dekoracyjnych literach na ściany

ozdobne litery Ozdobne litery nadają się do upiększenia niemal każdego wnętrza. Pasują szczególnie do salonu, sypialni i pokoju dziecka, ale mogą pojawić się także w przedpokoju czy łazience. Ich zadaniem jest wyeksponowanie treści. Z tego powodu napisy często są duże, kolorowe lub zbudowane ze zdobionych literek. Dużą popularnością cieszy się układanie z nich imion dzieci, współmałżonków oraz różnego typu haseł.

Słowa i napisy z dekoracyjnych liter urozmaicają oraz upiększają ściany we wnętrzach. Są także nośnikami ważnych dla domowników wartości i podkreślają ich światopogląd. Często bywają też wyrazem dumy, szczególnie z faktu posiadania nowo narodzonego dziecka.

Ozdobne litery tworzy się z różnorodnych materiałów, np. styropianu, bawełny i drewna. Dekoracyjne napisy można także tworzyć dzięki naklejkom oraz szablonom. W sklepach są dostępne całe alfabety do tworzenia haseł i gotowe zestawy, np. imiona. Ozdobne literki przymocowuje się do ściany. Niektóre z nich posiadają zawieszki, część należy przykleić, jeszcze inne nawlec na żyłkę lub wstążkę.

Słowa i napisy z ozdobnych liter czyści się tak, jak np. ramy obrazów. Należy po prostu usuwać z nich kurz, a jeśli zżółkną od słońca, poddać renowacji. Wiele z nich nadaje się do malowania lub lakierowania, a modele z bawełny można prać.

Najpiękniejsze hasła z ozdobnych liter

Napisy z dekoracyjnych liter bywają mądre i interesujące. Takie hasła skłaniają do przemyśleń lub eksponują wartości, które przez daną rodzinę uważane są za najważniejsze. Wśród pięknych i ciekawych napisów można wskazać poniższe przykłady z podziałem na pomieszczenia, w których wyglądałyby szczególnie dobrze.

dekoracyjne litery? Hasła idealne do przedpokoju: ?W tym domu: psocimy, jesteśmy szczerzy, przepraszamy, lubimy się przytulać, wybaczamy, marzymy, kochamy? lub ?Życie jest podróżą, która prowadzi do domu?,

? Napisy pasujący do sypialni: ?Budzeni pocałunkiem wstają właściwą nogą? lub ?Zawsze całuj mnie na dobranoc?,

? Slogany dobre do salonu: ?Razem tworzymy rodzinę? lub ?Domu nie tworzą mury, lecz ludzie?.

Ozdobne litery nadają się także do układania kompozycji z ważnych dla rodziny słów. Taka struktura może być np. w kształcie serca, domu albo drzewa. Przestrzenne napisy wykonuje się zwykle na specjalne zamówienie.

Jak wykonać bawełniane litery na ścianę?

szycie liter z bawełnyWykonanie literek z tkaniny bawełnianej nie jest skomplikowane. Można sobie bez trudu poradzić z tym zadaniem nawet bez posiadania maszyny do szycia. Takie znaki sprawdzą się doskonale w roli dekoracji w pokoju dziecka.

Aby uszyć literki, które stworzą np. imię noworodka, należy przygotować:

? tkaninę, najlepiej bawełnianą (wskazane jest kupienie wzorzystych lub różnobarwnych kawałków materiału, aby otrzymać kolorowe litery), ? bawełniane tasiemki do wykonania zawieszek, ? ołówek krawiecki lub kredę, ? wypełnienie do literek, np. skrawki gąbek, silikonowe kulki, kawałki pianek tapicerskich, ? nożyczki, ? igłę i nitkę lub maszynę do szycia.

Na tkaninie należy wykonać obrys liter. Można to zrobić od ręki albo posłużyć się szablonem. Pamiętaj, by dla każdego znaku przygotować dwa identyczne wykroje. Ich wielkość i szerokość jest dowolna. Następnie wytnij wzory i zszyj je na lewej stronie, pozostawiając na dole otwór. Przewróć literki na prawą stronę, wypchaj je i zaszyj otwór. Na szczycie każdego znaku przyszyj tasiemkę, która posłuży do powieszenia litery na ścianie.

Podsumowanie

Ozdobne litery na ścianę to pomysł kreatywnego upiększenia wnętrza. Tworzone z nich słowa i hasła bywają nośnikami różnych emocji oraz eksponują ważne dla domowników wartości. Jeśli marzysz o takiej dekoracji, możesz kupić gotowy produkt lub własnoręcznie stworzyć inspirujący napis.

Leave a Comment