plisy okienne

Dekoracja okien plisami okiennymi

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Świadczy o tym już nie tylko data w kalendarzu, ale również pogoda, chociaż temperatura nadal jest niska, to wiosnę po prostu czuć w powietrzu. To doskonała okazja aby wprowadzić do domu nieco świeżości, zmienić coś. Nie trzeba jednak od razu planować wielkich zmian i remontów, czasem wystarczy kilka dodatków, aby odmienić wnętrze.

Plisy to wnętrzarski hit

plisy okienneJest to stosunkowo łatwe jeśli kupimy nowe poszewki na poduszki czy obrusy, wiele osób też zmienia zasłony na takie, których kolorystyka jednoznacznie kojarzy się z wiosną. Okna zyskują wtedy zupełnie inny charakter. W jaki jeszcze sposób można odmienić ich wygląd? Dobrym pomysłem, chociaż nieco bardziej radykalnym niż wymiana firan czy zasłon, jest zakup nowych rolet lub innego rodzaju osłon okiennych. Ostatnim hitem w aranżacji wnętrz są plisy okienne, które cieszą się coraz większą popularnością. Jeszcze do niedawna nie były tak popularne jak są dziś, co wynikało zapewne z ich dostępności. Na szczęście dzisiaj możemy je w wielu sklepach. Wiele osób może sobie – co jest w nich takiego wyjątkowego? Na pewno nie można odmówić im ogryginalności. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, które najczęściej spotyka się w polskich domach, plisy okienne wyróżniają się.

plisy okienneWyglądem bardzo je przypominają, jednak tak naprawdę posiadają wiele różnic. Ich inna nazwa to żaluzje plisowane lub rolety plisowane. Znajdują zastosowanie zarówno jako osłona w tradycyjnych oknach, o standardowych wymiarach, jak i tych o rzadziej spotykanych rozmiarach czy kształtach. Jeśli chcielibyśmy opisać ich wygląd, najprostszym i jednocześnie najbardziej trafnym opisem będzie porównanie do harmonijki. Stąd też niektórzy mogą myśleć o nich jako nietrwałych roletach. Nic bardziej mylnego, producenci do ich wykonania wprawdzie stosują delikatniejsze materiały, jednak odznaczają się solidnością, nie musimy martwić się tym, że nie posłużą nam na długo. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na ich mechanizm regulacji, czy jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Z kole ich profile powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Dzięki temu, że plisy stają się coraz popularniejsze, ich ceny są bardzo atrakcyjne.

Znalezienie korzystnych cenowo produktów nie powinno być sporym wyzwaniem. Podsumowując, wiosna to wręcz idealna pora, aby coś odmienić w mieszkaniu, a zakup plis okiennych może się okazać dobrą inwestycją na lata. To nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale również ozdoba, która wniesie do pomieszczenia nieco oryginalności i świeżości.

Leave a Comment