współczesny stolik z drewna

Czym wyróżniają się nowoczesne meble z drewna?

Naturalne drewno to cenny surowiec, który gości w domach pod różnymi postaciami. Obecnie już coraz mniej osób mieszka w drewnianych chatach, ale meble z masywu nie należą do rzadkości. Jeśli chcesz wiedzieć, co wyróżnia nowoczesne meble z drewna, ten wpis przypadnie Ci do gustu.

W artykule prezentujemy charakterystykę mebli z masywu oraz listę brył, którymi warto zaaranżować pokój dzienny. Zapraszamy do lektury!

Charakterystyka współczesnych mebli z drewna

nowoczesny stół do jadalni Współczesne meble z litego drewna, w przeciwieństwie do tych w stylu klasycznym, charakteryzują się minimalizmem. W cenie są proste, geometryczne formy, gładkie płaszczyzny bez masywnych uchwytów i naturalna kolorystyka. Akceptowalnymi detalami są przeszklenia, opcjonalnie podświetlone listwami typu LED oraz dekoracyjna forma nóg. W tym względzie należy jednak wiedzieć, że chodzi raczej o ich wysokość czy smukłość, nie zaś o obecność np. dekoracyjnych rzeźbień.

Wiele osób w nowoczesnych meblach skrzyniowych ceni funkcjonalność. Jednym z jej przejawów jest wskazane w poprzednim akapicie oświetlenie LED. Dzięki niemu eksponowane na przeszklonych półkach bibeloty czy pamiątki są lepiej widoczne, a cały mebel zyskuje więcej blasku. Innymi rodzajami pożądanych funkcji są np. ciche domykanie szuflad, uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz otwieranie typu ?klik?. Zasada jego działania jest prosta. Aby otworzyć szafkę, należy nacisnąć na jej front tak, by mechanizm zwolnił blokadę. Zamknięcie jest równie łatwe ? wystarczy skrzydło docisnąć do mebla.

komoda z masywuWiele mebli z litego drewna posiada także cenione przez użytkowników praktyczne schowki. Przykładem takiego rozwiązania są stoły kolumnowe. W ich przypadku blat wspiera się na jednej, centralnej nodze, która często pełni rolę schowka na wkładki powiększające powierzchnię użytkową mebla. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba ich przechowywać np. w szafie czy na pawlaczu.

Drewno to piękny surowiec, dlatego wielu projektantów mebli eksponuje jego naturalne usłojenie. W ramach tej koncepcji, powierzchni nie pokrywa się farbą lub barwiącą bejcą, a tylko transparentnym lakierem. Pozwala to cieszyć się naturalnym kolorem mebli oraz ich niepowtarzalnością.

Nowoczesne meble z drewna do salonu

współczesny stolik z drewnaAranżacja pokoju dziennego meblami z naturalnego drewna wprowadzi do niego wyjątkowy klimat. Wystarczy, że we wnętrzu umieścisz kilka brył, aby odczuć różnicę między masywem a meblami wykonanymi z płyty.

Kupując nowoczesne meble z drewna postaw na jakość i minimalizm. Prosta forma i naturalne kolory nigdy nie wychodzą z mody. Jakie meble z masywu mogą znaleźć się w Twoim nowoczesnym salonie? Wiele zależy od jego metrażu, ale absolutnym minimum są:

? stolik kawowy, wykonany np. z plastra drewna,
? niska szafka RTV ze schowkiem na sprzęt oraz okablowanie,
? komoda na wysokich nóżkach.

Jeśli posiadasz salon połączony z jadalnią, możesz umieścić we wnętrzu także stół i krzesła wykonane z masywu oraz drewniany barek. W przestrzennym pokoju można także zawiesić półki albo znaleźć miejsce na stojący regał na książki. Pamiętaj jednak, by nie zagracić pokoju. Umiar jest najlepszym doradcą w kwestii aranżacji nowoczesnego, przytulnego pomieszczenia.

Podsumowanie

Meble z litego drewna są drogie, ale warto je kupić, ponieważ to inwestycja na lata. Minimalistyczne bryły są ponadczasowe, a masyw uchodzi za surowiec trwały oraz odporny na upływ czasu. Jeśli odpowiednio zadbasz o meble z drewna, istnieje duża szansa, że będą służyły nie tylko Tobie, ale także kolejnemu pokoleniu.

Leave a Comment