Czy wentylacja i ogrzewanie kabin lakierniczych są ważne?

Aby korzystanie z kabiny lakierniczej przyniosło oczekiwane korzyści w postaci odświeżenia wyglądu pojazdu, konieczne jest jej wyposażenie w odpowiednie komponenty. Tymi o szczególnym znaczeniu z pewnością, okazać się mogą systemy wentylacji połączone z systemami grzewczymi.

Ogrzewanie kabiny lakierniczej

bus wynajem bydgoszczZachowanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności w kabinie jest bardzo ważne, aby uzyskać szybkie schnięcie nałożonej powłoki lakieru. Właśnie z tego względu, w kabinach lakierniczych najnowszego typu już od dłuższego momentu stosowane są różnego rodzaju rozwiązania, pozwalające na utrzymywanie w nich odpowiednich warunków środowiskowych. Chodzi tutaj z pewnością o odpowiednie systemy wentylacji. Opierać się one powinny przede wszystkim o zastosowanie odpowiednich a jednocześnie niezwykle nowoczesnych generatorów, o właściwościach odprowadzających powietrze, umożliwiających jego zaciąganie z wnętrza kabiny przy jednoczesnym jego uzdatnianiu. Jak się okazuje, tylko ogrzewane kabiny lakiernicze samochodowe, pozwalają na bardzo szybkie wysychanie powierzchni nowej warstwy lakieru, co z kolei wpłynie pozytywnie z pewnością na krótszy czas prac związanych z renowacją danego auta.

Jeżeli chodzi o wykorzystywane w takich celach generatory, warto wymienić tutaj na przykład ten grzewczo-nawiewny. Jest to zaawansowane jednostka wentylacyjna, opierająca swoje działanie przede wszystkim na całym systemie turbin. Są one w stanie nie tylko zasysać powietrze z zewnętrza kabiny, ale także i je wdmuchiwać do wymiennika ciepła. Dzięki temu, we wnętrzu kabiny lakierniczej będzie się znajdowało jedynie ogrzane, oraz pozbawione nadmiarowej wilgotności powietrze, co bardzo pozytywnie wpłynie na cały proces odmalowania auta. W przypadku nowoczesnych kabin lakierniczych jednak, bardzo ważną rolę wydają się odgrywać również te generatory, które wyposażone zostały w możliwość odprowadzania powietrza z kabiny, w szczególności tego zanieczyszczonego przez lotne związki chemiczne znajdujące się w lakierze samochodowym. W obecnym czasie, kabiny lakiernicze można spotkać w coraz większej liczbie przedsiębiorstw, również tych luźno związanych z branżą motoryzacyjną. Związane jest to z faktem, że to właśnie te kabiny są konieczne aby umożliwić całkowite odświeżenie wyglądu samochodu. Te najnowocześniejsze rodzaje kabin, powinny w szczególności być wyposażone w systemy dbające o odpowiednia wentylację, jak również i ogrzewanie powietrza, a także i uzdatnienie. Wpłynie to z pewnością pozytywnie na sam proces lakierowania pojazdu.

Zapraszamy na www.cameoline.pl po więcej informacji na temat kabin lakierniczych.

Leave a Comment