stoły koktajlowe

Co przygotować na przyjęcie koktajlowe?

Przyjęcie koktajlowe to impreza odbywająca się zazwyczaj do południa lub po południu, rzadziej w późniejszych godzinach. Jest mniej oficjalna i zobowiązująca niż przyjęcia wieczorowe. Często organizowana jest na świeżym powietrzu, także nad jeziorem, czy przy hotelu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by odbyła się na zamkniętej sali bankietowej.

Co warto przygotować na takie przyjęcia?

przyjęcie koktajloweJak wybrać meble czy dekoracje? Na pewno wiele zależy od tego gdzie chcemy zorganizować przyjęcie. Jeśli odbywa się ono we wnętrzu to wystarczą nam praktyczne stoły koktajlowe. To na nich stawiane są wszelkie przekąski, napoje, czy desery. Taki stół ma często charakterystyczny kształt ? jest stosunkowo wysoki, ale wąski, może mieć kształt walcowaty. Nie zajmuje dużo miejsca, jest lekki, łatwy do przeniesienia. Zwykle sam w sobie wygląda dostatecznie elegancko, jednak można znaleźć pokrowce na nie czy obrusy. Nie powinno zabraknąć także barku, gdzie barman będzie serwował drinki. Warto wspomnieć, że przyjęcie koktajlowe to tzw. standing party, czyli impreza na której goście stoją i chodzą. Nie ma zatem krzeseł czy foteli do siedzenia. Ponadto, jedzenie przynoszą sobie sami, nie ma obsługi kelnerskiej, zatem nie ma też stołów przy których byłoby serwowane obiady czy kolacje.

stoły koktajloweDo jedzenia popularnie daje się kanapeczki, koreczki, nadziewany makaron, deserki w pucharkach, czy ciasteczka. Chodzi o to by dało się je zjeść od razu i bez użycia talerzyków czy sztućców. Z napojów poza alkoholem serwowane są też soki, czy wody lub inne zimne napoje. A co jeśli nasze przyjęcie odbywa się na świeżym powietrzu? Wtedy trzeba sprawdzić czy na miejscu znajdują się np. altanki ogrodowe. Jeśli nie to trzeba zainwestować w namioty rozkładane. Chodzi o to, by przyjęcie odbywało się bez przeszkód bez względu na pogodę. Goście muszą mieć miejsce w którym mogą schronić się przed deszczem, wiatrem, czy mocnym słońcem. Często niezbędne jest także wykonanie tymczasowego podestu na którym będą rozstawione wszystkie stoły koktajlowe. Stawiane np. na trawie czy piasku mogłyby się przewrócić. W przypadku altanki nie ma problemu, bo zawsze ma ona solidne podłoże.

Przyjęcie koktajlowe zdecydowanie różni się od tego wieczorowego, czy domówki. Zastosowanie specjalnych stołów z pewnością sprawi, że dostęp do jedzenia i drinków będzie zapewniony, a całość ładnie się będzie prezentować. Grunt to przygotować odpowiednie menu, wybrać dobre miejsce i odpowiednio wcześnie rozesłać zaproszenia dla naszych gości.

Leave a Comment