oświetlenie led

Co powinno wyróżniać zasilacz do ledów?

W obecnym czasie coraz większą rolę zaczyna odgrywać technologia LED. Wykorzystywana jest ona szczególnie często nie tylko w zastosowaniach przemysłowych. Oczywiście, do obsługi i zasilania urządzeń opartych o taką właśnie technologię, konieczne jest zastosowanie właściwego zasilacza.

Odpowiednio dobrany zasilacz będzie gwarancją prawidłowego działania całej instalacji

bezawaryjny zasilacz do ledów 12vWybór tego najbardziej odpowiedniego modelu nie powinien być obecnie zbytnio skomplikowany. Wymagać będzie jednak z pewnością odpowiedniej wiedzy, na co zwrócić szczególną uwagę przy doborze tego odpowiedniego zasilacza. Najważniejszym parametrem takiego właśnie komponentu jest jego moc. Aby prawidłowo ją obliczyć, pod uwagę należy brać zawsze moc znamionową metra taśmy LED. Tą właśnie wartość w każdym przypadku pomnożyć należy przez jej długość. Moc wybranego zasilacza w każdej sytuacji powinna być taka sama lub większa niż wyliczone zapotrzebowanie na energię danej instalacji. Zasilacz o mocy słabszej niemal nigdy nie będzie prawidłowo spełniać swojej roli.

oświetlenie ledChcąc uzyskać stuprocentową pewność co do prawidłowego działania instalacji opartej o LEDy i uchronić ją przed zbyt wysokim obciążeniem, warto dodać 10% zapasu do szacowanego zapotrzebowania na zużycie energii. Jeżeli chodzi o bezawaryjny zasilacz do ledów 12v, należy również prawidłowo dobrać jego rodzaj. Można na przykład zdecydować się na modele o podwyższonej klasie ochrony. Doskonale sprawdzać się będą one stosowane w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności lub silnie zapylonych. Jeszcze ciekawszym wyborem mogą być zasilacze o dopasowanym kształcie. Sprawdzą się one doskonale stosowane w pewnych specyficznych miejscach, na przykład pod szafką kuchenną. Wybierając ten najbardziej odpowiedni zasilacz, warto jest zwracać uwagę na jego napięcie wyjściowe oraz wejściowe. W takiej sytuacji należy zwrócić uwagę na napięcie wyjścia prądu stałego, podawane w Voltach. Musi mieć ono taka samą wartość jak to, podane na danym odbiorniku, czyli na taśmie lub innym źródle światła.

W ostatnim czasie zwraca się szczególną uwagę na mnogość zalet, związanych z wykorzystywaniem technologii LED. Może mieć ona szereg różnych zastosowań i traktowana na przykład jako energooszczędne i ekologiczne źródła światła. Oczywiście, należy zadbać zawsze o prawidłowe zasilanie dla tej właśnie technologii oraz o możliwość bezproblemowego zarządzania nią i sterowania. W takim właśnie celu stosowana jest zazwyczaj nowoczesna taśma LED, która dostosowana być powinna do indywidualnych potrzeb.

Leave a Comment